Rss Feed


Jak si správně vybrat motorovou pilu?

5. October, 2010 od pupajz

Motorová pila je dobrým pomocníkem většiny majitelů domů,zahrad a sadů. Významně šetří  námahu i čas. Poradím vám jak ji vybrat.

Motorové pily si vybíráme podle toho jakou práci s ní budeme vykonávat. Nejdůležitější při výběru je vždy:hmotnost,obsah,výkon a jejich vzájemný poměr. Pro ořez větví,přípravu dřeva na letní táborák nám stačí pily s nejnižším objemem motoru do 35 cm3. Příprava dřeva na zimní vytápění a podobně náročné práce již potřebujeme pilu s obsahem motoru od 35 do 50cm3. Pro majitele lesa, nebo profesionály v práci se dřevem,je už vhodná konzultace s odborníkem. Motorová pila se zásadně nevybírá podle délky lišty, naprostá většina motorových pil je konstruována na délku lišty max. 40 centimetrů. Toto ovšem neplatí pro profi pily,kde se samozřejmě lišty pohybují ve větších délkách.

Pro elektrickou pilu platí podobná pravidla. Já používám pily na přípravu palivového dřeva, mám elektrickou pilu o výkonu 2000W a motorovou pilu o obsahu  42 cm3 a jsem naprosto spokojený.

Důrazně nedoporučuji kupovat motorovou pilu v různých hyper-super-giga marketech,na první pohled lákavá cena se vám velmi rychle může vymstít. Například neproškolený personál,nedostupný servis atd. Má rada zní:tady takto drahý a nebezpečný stroj nekupovat.

Další problém nastává při koupi na internetu, bohužel i tento segment masivně zaplavují rádoby kopie z Číny a podobných států.

Při kupování pily na internetu vám doporučuji držet se jednoduchých  pravidel:

-nikdy nedat na první dojem, možná vás překvapí kolik obchodů se ve vašem okolí nachází

-používat selský rozum,například:vámi vybraná pila se pohybuje v cenovém rozmezí + – 10 000kč a nějaký prodejce tu stejnou pilu nabízí třeba za 5 000kč v akci, začal bych se ptát proč? Téměř vždy to znamená,že je někde problém.

-nakupovat vždy u prodejce co má kamenný obchod,odpadá starost při případné reklamaci,servisu atd

-obloukem se vyhnout různým internetovým dražebním portálům

Rada na závěr:

Motorovou pilu si vybírejte podle toho který prodejce je vašem okolí, motorová pila jako každý stroj potřebuje údržbu,broušení řetězu a před i posezónní servis. Takže čím bližší servisní místo tím lépe.

V dnešní době je již kvalita velkých hráčů v tomto segmentu téměř vyrovnaná, takže pokud sáhnete po stroji od renomovaného výrobce nemůžete udělat chybu.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/vybirame-retezovou-pilu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>