Rss Feed


Rukavice

17. September, 2012 od Sonyk-temp

Ne nadarmo se říká, že ruce (a nohy) jsou vizitkou člověka. Nejen vizitkou žen, ale v dnešní době i mužů. Nejde o to, aby muži chodili na manikúru, přehnaně své ruce opečovávali a “šlechtili”, ale stačí aby i oni věnovali svým rukám základní péči. Ruce jsou jednou z částí našeho těla, které nejsou vůbec chráněné. Zatěžujeme je nečistými předměty nebo i pokožkou ostatních lidí, saháme na věci kolem sebe, kterých se před námi dotýkalo již několik desítek, možná i stovek lidí. Základem péče o ruce vždy byla a bude hlavně hygiena.

Rozhodně byste neměli zapomínat na kvalitní kosmetiku, mýdla a důkladně si ruce čistit kartáčkem. Zbavíte se tak nejen nečistot a bakterií, ale také odumřelých buněk. Občas byste měli svým rukám dopřát peelingy, působí podobně jako čištění rukou kartáčkem a vaše ruce tak získávají mladistvý vzhled.

Nejen kosmetika pomáhá chránit vaše ruce, ale před mrazivým počasím vaše citlivé ruce ochrání pouze rukavice. Samozřejmě nesmíte i tak zapomínat na krémy. V létě spíše hydratační, aby dodaly vaší pokožce na rukou potřebnou hydrataci a v zimě byste měli volit hodně mastné krémy, které zahojí rozpraskanou, suchou a hodně namáhanou pokožku. Ale na dámské rukavice, ale i pánské bysme zapomínat neměli.

Všechny kožené rukavice se vyrábějí z opravdu kvalitních materiálů, jako je vepřovice nebo hovězina, ale také teletina, jemná jehněčí nebo kozí velurová kůže. Některé se vyrábějí i ze syntetických materiálů jako jsou syntetické usně. Často se kožené rukavice ještě navíc podšívají hřejivou podšívkou z vlny, bavlny, hedvábí a také kašmíru. Některé jsou přizpůsobeny i pro alergiky a mají protialergickou úpravu. Často jsou kožené rukavice pokryty elegantní výšivkou a perforací. Kožené rukavice, dámské, ale i pánské působí velice elegantním dojmem a proto se dají nosit do zaměstnání, na běžné nošení, ale i do společnosti. Kdysi se vyráběly pouze v černé a hnědé barvě, ale dnes už kožené rukavice seženete v jakékoliv výrazné barvě jako si jen představíte.

Dámské rukavice mají nejen již zmíněné odvážné barvy, ale také vzory, některé mají různé odlesky, nýty, řasení, knoflíky, ale také třpytivé kamínky a lemy mají z kožešinovými okraji většinou v kontrastní barvy. Pánské rukavice jsou jemnější, spíše s netradiční výšivkou, průplet s manžetou, zapínání na druk a rozparek na zápěstí.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/rukavice/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>