Rss Feed


RC modely – online prodej

17. September, 2012 od Sonyk-temp

RC modely jsou oblíbené hračky jak pro děti, tak i pro dospělé. Jedná se o modely nejrůznějších dopravních prostředků, které se dají ovládat na dálku. Označení je z anglického Remote Control, což znamená dálkové ovládání. Může se jednat o dálkově ovládaná auta, motorky, letadla, vrtulníky, lodě, tanky apod. Všechny modely mají vlastní pohon a můžete s nimi dělat to co s opravdovým autem, lodí, letadlem nebo tankem. Také s nimi můžete dělat to, co s opravdovými dopravními prostředky dělat nemůžete. Těchto modelů je obrovské množství.

A z čeho že se taková RC auta a jiné prostředky skládají. Soupravu tvoří dálkový ovladač a přijímač oba slouží na ovládání modelu na dálku. Vysílač posílá pokyny přijímači, který je umístěn na autu nebo lodi apod. a ten dává pokyny motoru, který se stará o pohon. Díky pokynům z přijímače můžete zatáčet koly, ovládat kormidlo nebo na letadle ovládat křídla. Pro modely aut a lodí se používají volantové ovládání, které zvládne ovládat i začátečník.

Pokud budete pilotovat RC vrtulníky nebo modely letadel, tak k jejich ovládání se používá palcová RC souprava, kde jsou dvě páčky a to už trochu cviku budete potřebovat. Vše si ale můžete nacvičit na počítačovém simulátoru a k němu si můžete tento letecký ovladač připojit. RC modely mohou být poháněny elektrickým nebo spalovacím motorem. Elektrický motor funguje na baterku, která se dá dobíjet, a spalovací motory jsou poháněny palivem a proto je jejich údržba těžká. Jsou ale mnohem výkonnější a vydávají zvuk shodný s autem či letadlem.

Než si RC model koupíte, rozmyslete se, co za druh vlastně chcete, jestli dáváte přednost létání v oblacích, divoké jízdě po silnici, v terénu nebo milujete vodu. Podle toho se rozhodněte, zda si koupíte dálkově ovládaná auta, motorky, letadla, vrtulníky, lodě nebo ponorky.

A jak si vybrat to správné auto na dálkové ovládání? Pokud jste začátečník, zvolte modely, které jsou sestavené s vysílačkou. Vybírejte modely s elektromotorem, o který se nemusíte nijak zvlášť starat, nemusíte ho nijak ladit k dosažení pořádného výkonu a hlavně – nemusíte k němu dokupovat palivo. Je poháněn baterkami, které můžete kdykoli jednoduše dobít doma. Pokud jste už pokročily uživatel, zvolte si RC model auta se spalovacím modelem. Umožní vám dosáhnout rychlosti až 100 km/h.

Výběr je už jen a jen na vás :)

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/rc-modely-online-prodej/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>