Rss Feed


Proč jsou vhodné matrace Struto

16. December, 2013 od admin

Možná se Vám již stalo, že jste byli nuceni spát mimo své obvyklé lůžko na nepohodlném místě, například pokud jste někdy podstoupili spaní ve spacáku na tzv karimatce a nebo na nafukovací matraci. Tento a nebo podobný zážitek pro vás znamenal méně prospaného času díky převalování, otlačená záda a podobně. Ponaučení jest to, že nevhodná podložka pro spánek neumožňuje dostatečný odpočinek, což může mít vliv nejen na fyzický stav těla ale i na stav psychický.

Ze své zkušenosti vím, že člověk si nemusí nevhodné spaní ani uvědomovat a nevědomky tak svému tělu nedopřeje dostatečné pohodlí a odpočinek. Jakmile si kvalitní matraci a přikrývky pořídíte, zjistíte o co jste celou dobu přicházeli. Jak by měl vypadat vhodný materiál – podložka na spaní? Materiál by měl co nejrovnoměrněji podepírat celé tělo, části jako například hýždě, paty a ruce při spánku na boku by se měly do podložky zabořit tak, aby tělo bylo relaxované. Nový zajímavý typ matrací, který splňuje výše uvedené požadavky se objevil v 21. století. Matrace jsou vyrobeny z takzvaného kolmo kladeného vlákna, (STRUTO). Obrázky jak takto kladené vlákno vypadá naleznete například na webu prodejce matrací – KouzelneSpani.cz.

Způsob kladení vlákna má hned několik výhod, díky nimž se materiál – matrace STRUTO začali používat pro výrobu matrací na spaní. Za prvé typ kladení vlákna má totiž za následek to, že tělo se do materiálu zaboří optimálním způsobem. Za druhé Struto matrace se vrací rychle do původního rovinného stavu, nesplácne se lidskou vahou, tak že bude brzy nepoužitelná. Třetí velmi významnou výhodou je to, že v matraci struto nevznikají vhodné podmínky pro život roztočů. Jak možná víte, lidské tělo si může vytvořit nepříjemnou alergii na odpadní produkty roztočů. Díky způsobu kladení vlákna u matrací struto totiž mezi vlákny je stále vzduch a matrace dobře vysychá. Je známo, že tělo při spánku produkuje teplo a vlhko, což je spolu s tmou právě ideální prostředí pro roztoče. Díky rychlému vysychání matrace struto jsou roztoči velmi omezeni. Čtvrtou výhodou je recyklovatelnost použitého vlákna.

Matrace struto je tedy vhodná pro každodenní používání jako matrace zajišťující kvalitní a pohodlný spánek.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/proc-jsou-vhodne-matrace-struto/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>