Rss Feed


Proč je lepší LPG než Benzin a Nafta

27. March, 2013 od admin

Cena nafty a benzinu již je na úrovni 40kč za litr a při spotřebě auto přibližně 6 litrů na 100km se dostáváme k částce 250kč. Pokud jezdíte tuto vzdálenost denně, není to pro vás pravděpodobně zanedbatelný výdaj. Cena ropy bude pravděpodobně dále růst a do popředí se dostávají také alternativní pohonné hmoty.

Asi nejznámější a nejstarší alternativní pohonnou hmotou je plyn (LPG) – propan-butan. Zájemce o šetření peněz se může obávat že jeho auto ztratí výkon, bude mít výrazně horší jízdní vlastnosti, bude potřebovat častější servis atd. Spalováním plynu nevznikají karcinogenní škodlivé látky, proto je pravděpodobně i ekologičtější než pevná, kapalná fosilní paliva. Udává se že auto přestavené na LPG by mělo mít shodný výkon jako auto na běžná paliva. Majitel vozidla na LPG je také osvobozen od silniční daně, tato výhoda se vztahuje na vozy s alternativním silničním pohonem splňující další kriteria.

Další variantou je CNG – zemní plyn. Některé automobilky již CNG využívají přímo jako pohonné hmoty. Výhodou CNG je cena, která je přibližně poloviční k ceně nafty a benzinu. CNG přestavba má za cíl opět úsporu peněz, ekologičtější provoz a vyšší výdrž motoru.

Pokud jste zájemce o přestavbu vozu na levnější a ekologičtější pohonnou hmotu (například LPG), je třeba si vybrat vhodnou firmu, která tuto přestavbu provede, zaeviduje do technického průkazu provedené změny a provede technickou prohlídku. Motory automobilů s LPG a podobnými PHM také mívají delší životnost. LPG se zdá být tedy celkově lepší a výhodnější pohonnou hmotou než klasická nafta a benzin.

Cenu přestavby na LPG je možné si zjistit u několika firem a vybrat si tu nejvýhodnější nabídku. Důležité je také hledět na historii firmy a jednání jejích zaměstnanců se zákazníkem. Pokud je zájemce o přestavu vozu z Prahy, může například prostudovat nabídku firmy Magic Acustic s.r.o. – LPG přestavby Praha. Touto firmou je uskutečňována i přestavba na ethanol 85 – líh.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/proc-je-lepsi-lpg-nez-benzin-a-nafta/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

  1. Veľa aút sa v poslednom čase prerába na LPG, je to výhodnejšie a šetrnejšie ako klasické autá na benzín a naftu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>