Rss Feed


Povinné ručení, jak a kde zjistit více informací

11. October, 2012 od admin

Každý kdo vlastní automobil a nebo ho alespoň využívá se již pravděpodobně setkal s pojmem povinné ručení. Pravděpodobně to potkalo i Vás takže nyní se pokoušíte zjistit více informací o tomto druhu pojištění.

Povinné ručení je druhem pojištění které je podle zákona povinnen si zařídit každý provozovatel osobního automobilu, nákladního automobilu, motorky a jiného motorového dopravního prostředku. Toto pojištění se zřizuje z důvodu způsobení dopravní nehody vámi nebo jiným účastníkem silničního provozu. Pokud Vás někdo nabourá, předloží se pojišťovně doklad o nehodě a pojišťovna zařídí finanční odškodnění za tuto nehodu. Každá pojišťovna má ovšem pro povinné ručení jiné podmínky a výši plnění, aktuální a přesné informace zjistíte přímo u pojišťovny kde si chcete povinné ručení zřídit a nebo kde ho již máte zařízené.

Co když právě uvažujete kde si povinné ručení zařídit?

Jestliže jako provozovatel vozidla ještě nemáte uzavřené povinné ručení, vystavujete se pokutě až 40tis. kč při silniční kontrole policií – nebudete moci předložit takzvanou zelenou kartu která je dokladem o uzavření povinného ručení. Abyste se pojistili proti škodám na Vašem vozidle, toto pojišťení si uzavřete u spolehlivé pojišťovny. Já si myslím že ideální je využít právě internet jak to děláte nyní k porovnání nabídek povinného ručení. Můžete k tomu využít například portál porovnání povinného ručení povinko.cz, je to jakási kalkulačka kde vám vyhodnotí cenově nejvýhodnější nabídku pro Váš vůz. Je tam i pár článků které by vás mohly zajímat.

Ještě bych chtěl na závěr tohoto článku doporučit magazín o povinném ručení, třeba se zde dozvíte informace které pro vás budou užitečné. Jestliže budete mít nějaké dotazy zkuste kontaktovat danou pojišťovnu a určitě vám poradí. Také můžete přidávat komentáře k tomuto článku a třeba se zde rozproudí zajímavá diskuze na téma povinného ručení.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/povinne-ruceni-jak-a-kde-zjistit-vice-informaci/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>