Rss Feed


Kvalita německých a českých CK, jaký je rozdíl?

5. January, 2014 od admin

Není možné říci, že například všechny Německé CK nabízí levnější a kvalitnější služby než CK České. Lidé, kteří se zabývají prodejem zájezdů německých cestovních kanceláří (Tour operátoři) tvrdí, že standard kvality služeb je u německých cestovních kanceláří obvykle vyšší než je tomu v České republice. Často se také zmiňují o nižších cenách zájezdu v případě německé CK, než je tomu v případě podobného zájezdu v Česku. Řekněme si nejprve důvody proč je možné obecně říci, že kvalita je u německých CK vyšší a cena naopak nižší.

Proč je cena nižší?

Příkladem zmíněného Tour operatora, nabízející zájezdy německých CK je firma Rudolf Reisen, firma má v oboru tradici více jak 20 let a obsloužila již více než čtvrt milionu turistů. Možná, že jste někdy slyšeli o velkoobchodních a maloobchodních cenách. Velkoobchodní cena je cena, za kterou například výrobce prodává svůj produkt obchodníkovi, který tento produkt prodává teprve například koncovým zákazníkům. Velkoobchodní cena je nižší, jelikož jde o odběr produktů ve velkém, není potřeba řešit mnoho malých zakázek, objednávek. U Německých cestovních kanceláří je to podobné. Spolková republika Německo má přibližně 8x více obyvatel než Česká republika, znamená to tedy, že v Česku má zájem o exotickou dovolenou u dané cestovní kanceláře asi 20 osob, v Německu je to cca 160 osob. Znamená to, že naplní několik apartmánů / autobusů atd..

Proč je standard vyšší?

Čím je cestovní kancelář větší a dováží více turistů do výletních a ubytovacích středisek, tím větší by měli majitelé středisek klást důraz na kvalitu poskytovaných služeb a také na pozornost k zákazníkům. Pokud byste Vy byli majitelem výletního střediska je možné, že by bylo pro vás důležitější spíše věnovat pozornost turistům, kteří pro vás znamenají důležitý, vyšší zisk, než turistům, které vozí cestovní kancelář v malém počtu? Je také možné, že němečtí turisté / rekreanti jsou více náročný na kvalitu, která je jim poskytována. To mohou být důvody potvrzující tvrzení, že u německých cestovních kanceláří je obecně vyšší standard poskytovaných služeb.

Touroperátoči jako je Rudolf Reisen prodávají zájezdy německých CK s odletem z Prahy, což je dosti zásadní výhoda. Pro zájemce o dovolenou to znamená to, že by mohl získat levnější a kvalitnější dovolenou, než by získal s klasickou Českou CK. V případě že rekreant je zvyklý využívat služeb německých CK, odpadá zde nutnost dopravy na letiště v Německu.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/kvalita-nemeckych-a-ceskych-ck-jaky-je-rozdil/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>