Rss Feed


Klimatizace dříve a dnes

24. August, 2012 od admin

I když tomu možná málokterý čtenář uvěří, klimatizační systém na světě existuje už od starověku, kdy jej využívali staří Římané a Indové. Samozřejmě šlo o správné proudění vzduchu, o výměnu tepla a vlhkosti. Později, v době průmyslové revoluce, se však klimatizace poprvé přiblížila současnosti.

Její princip spočíval v ohřívání vzduchu parou nebo jeho vlhčení a chlazení vodním sprchováním nebo přírodním ledem a podobnými způsoby. Pak byl hnán do prostorných místností nebo hal za pomoci rozvodných kanálů s lopatkovými ventilátory, poháněnými elektromotory a ještě dříve parními stroji.

V současné době však jsou klimatizace úspornějšími na finance jejich uživatelů, prostor potřebný k uskladnění, jejich údržbě, a samozřejmě dbají i na šetrnost prostředí, o čemž svědčí i během vývoje klimatizací výměna chladících kapalin – freonové chladidlo za jiná, méně závadná. Také existuje rozšířený sortiment klimatizací a jejich využití. Dnes se už nepoužívají jen pro ochlazení vzduchu, nýbrž mohou sloužit i jako topení. Tyto oboustranné klimatizace se v podstatě využívají všude, kde se dá, např. jako klimatizace do kanceláře, nebo klimatizace do bytu, klimatizace se nachází  také v automobilech, atd.

Jedním z nerozšířenějších prodejců klimatizací je Samsung.

Klimatizace Samsung jsou známy svou spolehlivostí a vytrvalostí, širokým výběrem druhů podle využití a přiměřenou cenovou dostupností. Jednou z mnoha nabídek jsou třeba kazetové klimatizace, určené právě jako klimatizace do domu nebo do bytu, či do jiného máloprostorného prostředí. Mají dostatečný výkon a jsou celkem úsporné k energii, neboť jí pro svou funkčnost příliš nepotřebují. Nabídka s nimi související, se týká nástěnné kimatizace.

Nástěnné klimatizace se dají poměrně lehce namontovat ke zdi vašeho domu nebo bytu. Často se při montáži provádí způsob; takzvaný “Split”, neboli montáž jedné jednotky uvnitř domu a montáž druhé jednotky zvenčí. Ceny těchto klimatiazcí se mohou pohybovat zhruba od tří do deseti tisíc korun, u čehož však záleží na výkonu, kvalitěa zančce.

U moderních klimatizací není problém ovládat je ručně přídavným ovladačem nebo tlačítky s displayem přímo na přístroji, a regulovat si tak teplotu podle vlastního uvážení, bez žádného omezování. V dnešní době se vlastně bez klimatizace snad nedá ani být.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/klimatizace-drive-a-dnes/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>