Rss Feed


Je nakupování na internetu levnější v případě např. LED televize?

20. October, 2013 od admin

Výhody a nevýhody Eshop versus Kamenný obchod

Nákup v kamenném obchodě má výhody v podobě možnosti pohodlné komunikace s prodejcem, možnosti vidět zboží vlastníma očima, možná si zboží i vyzkoušet. Zákazník možná bude potřebovat více času a peněz na cestování do kamenného obchodu. Pokud firma nemá prezentaci na internetu nemusí být jednoduché vůbec daný obchod nalézt a zjistit zda vůbec mají produkt, který si přejeme koupit. Abychom se uchránili před cestováním do více prodejen a zajistili si nejvýhodnější cenu, můžeme také využít nakoupení z internetové stránky. Nevýhodou internetového nákupu je platba poštovného, kdy je potřeba zaplatit obvykle asi 50-130 Kč za jednu zásilku přepravní společnosti. Takto se výhody a nevýhody eshopu versus kamenného obchodu vyrovnávají. Někdy je však možné pomocí eshopu ušetřit i více jak 200 Kč na ceně produktu, výše ušetřené částky závisí samozřejmě na cenové kategorii produktu. Pokud jde například o LCD televize, LED televize, může k takové úspoře opravdu dojít. Při nákupu z eshopu navíc nebude potřeba jet pro televizi autem a nebo jí složitě stěhovat hromadnou dopravou.

Jak nakoupit na internetu nejlevněji

Pravděpodobně jste se již setkali s vyhledávači Seznam.cz a Google.cz, které umožňují prohledávat takřka celý internet, tedy i internetové obchody. Znamená to, že zadáte pouze jméno produktu a prohlížíte nabídky. V případě internetového nakupování se vyplatí použít srovnávače cen / porovnávače cen, jakým je například Srovname.cz. Porovnávač totiž již má seznam obchodů nabízející ten konkrétní produkt, který chcete koupit. Znamená to, že do srovnávače cen Srovname.cz zadáte název produktu podobně jako do internetového vyhledávače. Následně si vyberete ze seznamu eshopů ten, který má nejzajímavější cenu a nabídku. Často je vhodné i prodejce kontaktovat a zjistit si bližší informace. Internetový porovnávač, kterým je například Srovname však umožní mnohem více. Zájemce o nákup například 3D televize, plazmové televize a nebo jiného produktu může také číst recenze eshopů a recenze samotných televizí či jiných produktů. Lidé, kteří porovnávač cen eshopů již použili k nákupu totiž sdílejí své zkušenosti. Díky možnosti číst recenze může zájemce o nákup minimalizovat riziko problémů v podobě absence zboží na skladě, nekomunikativnost prodejce a prodlevy při doručení zboží.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/je-nakupovani-na-internetu-levnejsi-v-pripade-napr-led-televize/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>