Rss Feed


Jaký si vybrat plynový kotel za pomoci Bohemia Energy?

28. October, 2012 od Sonyk-temp

Bohemia Energy nabízí svým klientům ty nejlepší služby

Společnost Bohemia Energy byla založena v roce 2005. Dodává plyn a elektrickou energii malým a středním firmám a v současnosti také domácnostem. Snaží se vyjít vstříc svým klientům ve veškerých požadavcích a usnadnit jim výběr dodavatele jejich energie za dobrou cenu. Díky Bohemia Energy můžete ušetřit náklady za energii už jenom tím, že vám poskytne přechod k výhodnějšímu dodavateli a cenu za jakoukoliv energii budete platit pouze jednou fakturou. Bohemia Energy nabízí svým klientům dodávky elektřiny, dodávky plynu a kalkulačku, díky které si na webových stránkách společnosti Bohemia Energy můžete spočítat vaši úsporu. Díky tomu zjistíte, že je to velmi výhodně a že jste již dávno měli být klientem společnosti Bohemia Energy.

Rozhodli jste se pro koupi nového kotle a nevíte, podle čeho si máte vybrat ten správný, který bude vyhovovat přesně vašim požadavkům? Nejedná se o investici krátkodobou a z tohoto důvodu se musíte rozhodnout opravdu správně. Spousta lidí se snaží rozhodovat podle ceny, ale zrovna v tomto případě cena není jediným faktorem, podle kterého byste si měli kotel vybírat. Měli byste zvážit nejen funkci samotného kotle, ale také dostupnost vámi zvoleného paliva, úspory energie nebo způsob regulace. Nevíte, jaký zdroj tepla je nejvhodnější do bytu a který naopak do vašeho domku? Zvažujete nejen zdroj vytápění, ale také ohřevu vody? Vše toto musíte zvážit, než se rozhodnete, jaký kotel budete kupovat. Mezi vaše rozhodnutí tedy patří výběr paliva, výkonu kotle, umístění kotle, způsobu odvodu spalin a příprava ohřevu teplé vody.

Velkým komfortem v dnešní době jsou podlahová vytápění, které je výborné například pro rodiny s malými dětmi, které většinu času tráví lezením a hraním si na zemi. Je vhodné také pro alergiky, protože tím, že teplo se vytváří v trubkách v podlaze, tak nedochází v místnosti k cirkulaci vzduchu a nemůže tak poletovat po místnosti prach a dráždit tak alergiky ve vaší domácnosti. 

Palivo

Ceny energií rostou ze dne na den a měli byste při výběru zvážit i to, jestli potřebujete ušetřit a měli byste tedy vybírat úsporný kotel. Pokud si nejste jisti výběrem paliva, Bohemia Energy má na svých webových stránkách srovnávač, kde zadáte základní údaje a ona vám zjistí, co je přesně pro vás nejvýhodnější a případně vám i poradí se zbytkem. Můžete si vybrat kotle na elektrickou energii, zemní plyn, propan nebo extra lehké topné oleje.

Umístění kotle

Kotel můžete zavěsit na stěnu nebo může stát na zemi. Záleží to na tom, jak je postaven daný objekt, ale tak podle toho, jak je umístěna celá topná soustava. Pokud jde o teplou vodu, je nejlepší kotel umístit v blízkosti místa, kde se bude teplá voda používat. Je to z důvodu snížení tepelných ztrát v potrubí. Bohemia Energy vám poradí i v tomto ohledu, pokud jim sdělíte svou představu o tom, kde by měl být kotel umístěn.

Výměna starého kotle

Pokud jste se rozhodli, že vyměníte starý kotel za nový, nemusíte se obávat, že v kotelně bude stát zase stejně ošklivý a nevzhledný kotel. V dnešní době moderní kotle ladí s ostatními prvky v domácnosti a mohou tak být umístěny kdekoli v interiéru, aniž by ho hyzdily. Nemusíte se obávat ani nevzhledných trubek, které se vám táhnou celým domem, protože je do nejmenšího detailu vymyšleno umístění a případné zakrytí krytkami. Proto už není problémem umístit kotel v koupelně, v chodbě nebo na půdě. Hezký vzhled je v současnosti jednou z priorit.

Způsob odvodu spalin

Dalším kritériem, podle kterého si budete kotel vybírat je možnost přívodu vzduchu, který je potřebný pro spalování a následný odvod spalin. Velký rozdíl je v tom, zda si pořídíte kotel s klasickým komínem nebo turbo kotel. Tradičně jsou spaliny odváděny do komína a vzduch na spalování si kotel bere přímo z místnosti, kde je umístěn. Proto klasický kotel musí být v místnosti, kde lze zajistit potřebné větrání. U turbo kotle je velkou výhodou to, že nemá velké nároky na přívod vzduchu do místnosti, kde je nainstalován. Můžete ho tedy klidně i umístit do uzavřené skříňky. Spaliny se odvádějí ven za pomocí zdvojeného potrubí, odkud se také přivádí spalovací vzduch. Alternativním řešením je i poloturbo kotel, který odvádí spaliny pomocí ventilátoru až do vzdálenosti 10 metrů. Pokud si nebudete vědět i s tímto problémem, Bohemia Energy vám přesně poradí podle toho, co potřebujete.

Teplá voda

Při výběru kotle je klíčovou otázkou právě příprava teplé vody. Bohemia Energy vám poradí přesně podle toho, co potřebujete, budete mít díky tomu teplou vodu “na míru”. Teplá voda je komfortem a souvisí s naším životním stylem a úzce nejen s hygienou. Kdo používal spoustu let průtokový ohřívač, ten bude velice spokojen s kotlem, který má průtokový ohřev nebo také zásobníkový kotel. Kdo do dnešního dne používal elektrický akumulační zásobník na noční proud, toho uspokojí jakýkoliv způsob ohřevu teplé vody za pomoci plynového kotle, protože bude mít k dispozici stále dostatek teplé vody. Pokud jste dosud bydleli v panelovém domě a měli neomezené množství teplé vody k dispozici, určitě si pořiďte kotel s velkým zásobníkem na teplou vodu. Kotle s průtokovým ohřevem jsou levnější a ohřívají vám vodu jen tehdy, pokud ji potřebujete. Kotle se zásobníkem jsou sice dražší, ale zajistí vám veškerý komfort. Pro více informací klikněte zde.

 Plynový kotel

Jedním z nejekologičtějších kotlů jsou plynové kotle. I přesto, e cena plynu neustále stoupí, jsou plynové kotle nejrozšířenější. Nabídka plynových kotlů na trhu je široká, takže zákazník si může vybrat skutečně podle své potřeby. Plynové kotle jsou dražší než třeba kotle na tuhá paliva, ale vyšší pořizovací cenu vykompenzuje pohodlí při provozu a komfort. Plynové kotle mají nízké emise, jsou nízkoúdržbové a mají dlouhou životnost. Jejich provoz je velice tichý. Plynové kotle jsou na zemní plyn, propan a propan-butan. Odlišují se od sebe výkonem, typem konstrukce, způsobem instalace a podle využití. Můžou být závěsné nebo stacionární. Stacionární plynové kotle jsou výkonné kotle vyráběny z litiny, stojí na zemi a jsou určeny spíše pro rozlehlé domy, kde je potřeba velký objem vody. Závěsné kotle jsou modernější a mají malé rozměry, ale výkonem jsou dostačující pro menší bytové jednotky. Výhodou je zavěšení kamkoliv do interiéru.

Až se obrátíte na společnost Bohemia Energy a budete vybírat plynový kotel, budete postupovat ve dvou krocích. Nejprve získáte přehled o značkách kotlů. Můžete si je najít i na internetových stránkách jednotlivých výrobců a prodejců plynových kotlů a díky nim budete vědět, který je ten pravý. Potom budete hledat cenu a v tom vám také rádi pomohou a poradí.

Elektrický kotel

Elektrické kotle dnes patří určitě k nejoblíbenějším, protože jsou čisté, výkonné, bezpečné snadno regulovatelné a nenáročné na obsluhu. Jejich principem je přeměna elektrické energie na energii tepelnou a podle denního času odběru elektrické energie rozeznáváme jeho dva základní systémy. Přímotopné elektrické vytápění je odběr elektrické energie časově totožný s dodávkou vytvořeného tepla do vytápěné místnosti a využívají se při něm teplovzdušné topné systémy, které využívají kabelové vodiče. Pořizovací náklady na tento systém topení jsou poměrně nízké, protože při jeho provozování není nutná stavba komína a kotelny, nevznikají žádné ztráty tepla v rozvodech a ohřívání vody v systému a systém vyžaduje jen minimální údržbu. Ceny elektrické energie potřebné k výrobě tepla jsou však velmi vysoké a bohužel i v budoucnu budou stoupat. Další možností je akumulační vytápění, kdy elektrická energie nejdříve akumuluje ve vhodné látce a využívá se až později na teplo. Teplo se shromažďuje v noci, kdy je elektrická energie levnější a během dne se reguluje do místnosti. V dnešní době je těžké sehnat levnou elektřinu. Ceny elektrické energie stále rostou a podle posledních průzkumů se dá předpokládat, že budou růst i nadále. Dodavatele elektrické energie můžete kdykoliv změnit. I v tomto vám pomůže společnost Bohemia Energy. Každý člověk se může kdykoliv rozhodnout pro změnu dodavatele elektřiny a samozřejmě také plynu. Pokud nejste spokojeni, pokud jste si jisti, že cena je velice vysoká, je určitě vhodně se poohlédnou po jiném dodavateli eletrické energie. Zmwnou můžete ušetřit obrovské peníze, které můžete použít na jiné důležité věci do vaší domácnosti. V České republice je spousta společností, které dodávají energie. Bohemia Energy má přehled o všech společnostech na trhu a má přehled i o jejich cenách a akcích. Proto je schopná podle toho, co je vaším požadavkem, vám sehnat toho dodavatele, který bude vyhovovat vašim potřebám a vše vám zajistí.

Tepelná čerpadla

Moderním typem vytápění jsou tepelná čerpadla. Jsou ekologická a ekonomická. Teplo čerpají teplo z okolí. Tepelná čerpadla využívají zdroje energie, které jsou obnovitelné, jako je teplo ze vzduchu, země a vody. Díky tomu potom vhánějí teplo do ústředního topení nebo také do podlahového topení. Tepelná čerpadla ušetří skoro 80% nákladů za energie, které byste jinak potřebovali na vytopení domu nebo bytu. Obsluha tepelných čerpadel je velice jednoduchá a zvládne ji úplně každý. Jsou také bezpečnější například oproti plynovým kotlům, které mohou vybuchnout a napáchat tak obrovské škody.

Společnost Bohemia Energy se hodně zajímá o ceny a odpoví vám na veškeré otázky a zjistí ceny u jakéhokoliv dodavatele, který vás zaujal. Ceny za energie se v současnosti velice liší, důvodem jsou rozdílné ceny a také tarify při jednotlivých dodávkách energií. Samozřejmě důvodem je také konkurence, která je na našem trhu veliká. Na našem trhu je opravdu obrovské množství dodavatelů elektrické energie a plynu. Mezi sebou si navzájem konkurují a snaží se nalákat zákazníky právě k sobě zajímavými produkty a tarify.

Obraťte se na společnost Bohemia Energy, která vám pomůže s výběrem dodavatele energie pro vaši domácnost a budete spokojeni.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jaky-si-vybrat-plynovy-kotel-za-pomoci-bohemia-energy/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

  1. Pro vytápění domu využíváme tepelné čerpadlo voda-voda (výměník ze studny) pro přitápění, třeba během největších mrazů pak používáme elektrokotel. Je pravda, že se stoupajícími cenami za energie je potřeba zvážit i vhodného dodavatele, když už se člověku nepodaří si pomocí nějakého ostrovního řešení zajistit úplnou soběstačnost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>