Rss Feed


Jaké jsou výhody příjmu televize ze satelitu

28. October, 2012 od Sonyk-temp

 

 

 

 

 

 

 

Také si určitě pamatujete na dobu, kdy jste jeli na dovolenou a 14 dní jste neměli žádné zprávy z domova, nezaslechli jste nic svou rodnou řečí, natož abyste shlédli třeba zprávy v českém jazyce nebo nějaký film. Každý hotel měl pouze svou vlastní televizi nebo místní kabelovou a tak jste mohli pouze koukat na pořady v místním jazyce, kterému jste ani trochu nerozuměli. Současnost je ale jiná a to díky satelitnímu příjmu.

Satelitní příjem, jak už říká název, není z pozemních vysílačů, ale z těch, které jsou umístěné na družicích, které se pohybují stejnou rychlostí jako naše Země. Pokrytí tohoto příjmu je tedy pořád stejné a pokrývá celé území republiky. Samozřejmě občas narazíte i v satelitním příjmu na nevýhody, kterými můžou být výškové budovy, velké stromy nebo různé terénní nerovnosti, kvůli kterým nemusí být satelitní příjem zcela stoprocentní.

Pro příjem satelitního vysílání si musíte pořídit satelitní komplet, který se skládá ze satelitního přijímače a parabolické antény s konvertorem. Instalaci tohoto kompletu byste měli svěřit specializované firmě, která vám namíří satelitní anténu správným směrem, abyste chytali satelitní vysílání opravdu dobře. Některé satelitní stanice jsou volné, tedy nekódované a některé kódované. Kódované programy se většinou platí a na to, abyste je mohli přijímat, potřebujete přijímač pro příjem kódovaných programů a dekódovací kartu, která vám dané programy odkóduje, abyste je mohli sledovat.

Satelitní komplety

Nejpodstatnějším na satelitním kompletu je parabolická anténa (znáte je jako talíře na našich oknech či balkonech). Důležité je rozhodnutí, z kolika satelitních družic budete přijímat televizní programy. Pokud se rozhodnete o příjem televizních programů z více družic, měli byste si pořídit větší parabolu, minimálně v průměru okolo 80 cm. Další součástí je konvertor, který se umisťuje na střed paraboly a soustřeďuje se do něho přijímaný signál.

Satelitní přijímače

Satelitní přijímač vypadá stejně jako set-top-box, který znáte jako přijímač pro pozemní příjem digitální televize. Pokud se rozhodnete používat kódované televizní programy, a budete používat kartu s předplatným, tak budete v přijímači potřebovat i dekodér. Pokud není již zabudovaný, budete si ho muset dokoupit. Kartu je možné si zakoupit na dobu určitou nebo neurčitou.

Při nákupu kompletu nezapomeňte na vhodnou konzoli pro montáž paraboly, koaxiální kabel a konektory.

Pokud hledáte nějakého dobrého prodejce, zvolte určitě internetový obcho, který má více jak 20-ti letou tradici  a je specialista v oboru elektro – levneELEKTRO.cz. Je držitelem řady certifikátů a ocenění a v sekci všeobecné elektro získal titul Finalista ShopRoku 2012! Využijte i vy jejich skvělých služeb.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jake-jsou-vyhody-prijmu-televize-ze-satelitu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>