Rss Feed


Jaké jsou typy bazénů?

3. September, 2013 od admin

Bazény se liší zejména tím zda jsou zkonstruované tak aby byly zapuštěny do země a nebo zda jsou nadzemní, nezapuštěné. Určení bazénů odpovídá i jejich konstrukce. Stavba nadzemních bazénů je obvykle jednodušší a rychlejší. Tyto nadzemní bazény jsou vyrobené z lehkých a pevných materiálů a je možné je postavit i bez předchozích zkušeností podle návodu. Ještě jednodušší na stavbu jsou bazény nafukovací. Jsou to bazény levné avšak na druhou stranu nejsou tak trvanlivé jako bazény plastové a nebo bazény zapuštěné podzemní, které staví profesionální firmy. Asi nejlepší představu o podobách, konstrukcích bazénů si zájemce o pořízení bazénu vytvoří tak, že si pořídí barevný katalog bazénů a nebo vyhledá internetové stránky kde jsou fotky jednotlivých realizací bazénů. Takové obrázky má na svých stránkách, například firma bazény Niveko. Jaké typy realizací jsou tu u Niveka k vidění?

Například bazény s přelivem. Pevnou stěnu zapuštěného bazénu následuje žlab, který zachytí vodu jež se přes okraj bazénu přelije. Takto voda není rozlita do okolí. Bazény s přelivem se obvykle zapustí do plochy, která je vydlážděná a nebo vybavena dřevěnou podlahou.  Místo přelivu může být nainstalován i nerezový žlábek, který zamezuje rozlévání vody do okolí.

Bazény se skimmerem jsou doplněny zařízením, které zajišťuje čištění hladiny bazénové vody, mohou být statické a nebo vybavené čerpadlem. Dalším řešením udržování čistoty vody je přepad. Přepad se skládá z přepadové komory kudy přetéká voda a následně se čistí a vrací například čerpadlem zpět do bazénu.

Plastové bazény zastřešené jsou velmi vhodné pro udržení vysoké kvality vody a také pro zachování teploty vody. Díky zastřešení totiž do bazénů nepadají nečistoty z okolí a v zastřešených prostorách se udržuje stálejší teplotní mikroklima. Zastřešení bazénu může být permanentní a nebo sestavené z plastových průhledných segmentů jež se do sebe zasouvají po kolejničkách. Bazén může tedy být dočasně odkrytý a v době nepřítomnosti zase zakrytý pro udržení dobré čistoty vody.

Výstavby bazénů na míru zajišťuje například Niveko a nebo další desítky firem na českém trhu.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jake-jsou-typy-bazenu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>