Rss Feed


Jak zůstat klidný při zkouškách?

5. October, 2010 od Jarisak

Znáte to máte nějakou důležitou zkoušku nebo test a jste absolutně nervózní.Měl bych pro vás pár tipů jak zůstat klidný.

1. Priprava

Abyste mohli být klidní musíte být samozřejmě dobře připraveni, pokud jste látku ještě neviděli, je jasné, že budete nervózní.Doporučuji si látku zopakovat večer, ale již neopakovat těsně před zkoušením, zjistíte kolik toho neumíte a budete nervóznější.

2. Optimismus

Je dobré zůstat optimistický, však to všichni známe, říkáme si dneska to po…kazim.Pokud si říkáte toto často se stane, že to opravdu pokazíte.Zachovejte chladnou hlavu a říkejte si, že se to povede.

3. Cig-ro?

Jste-li před zkouškou nervózní a máte ještě chvíli čas, zajděte si dát cig-retu, i když třeba normálně nekouříte, perfektně vás to uklidní a navíc se venku trochu provětráte.

4. Nevite, preskocte

Píšete-li zkoušky písemně a nevíte odpověď na nějakou otázku nebo si nejste jisti, přeskočte ji jednoduše, někde si poznamenejte, že jste ji přeskočili a pokračujte v testu.Vůbec se nestresujte tím, že nevíte jak dál, nejhorší je zaseknout.K otázce se ke konci vraťte a snažte se ji vyřešit, každopádně máte nějaké body v kapse za otázky, u kterých jste znali odpověď.

5. Okecavejte

Zkouší-li vás ústně a vy nevíte nebo si nejste jisti, zkušte odpověď okecat, třeba vám něco uzná, je to lepší než stát s otevřenou pusou a jenom zírat.Navíc, když mluvíte nemáte tolik času přemýšlet o tom zda se vám vede dobře nebo ne.

Nejdůležitější je věřit si.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-zustat-klidny-pri-zkouskach/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>