Rss Feed


Jak zjistit komponenty svého PC pomocí programu?

23. October, 2010 od ubuntuchosen

Pokud se vás někdo na internetu zeptal na sestavu vašeho PC, nejspíše jste mu odpověděl “nevím” nebo “jak to mám vědět?”. Naučím vás způsob, jak zjistit kvalitu vašich komponentů freeware programem od Piriform (výrobce ccleaneru, komu to nic neříká čtěte víc dole :-) )

Stazeni

Budeme shánět program Speccy, který je zdarma ke stažení. Možná jste si už řekli, že tyto informace můžete najít ve windows, že k tomu nepotřebujete žádný software. Omyl, ve windows nenajdete všechny údaje a navíc trochu nepřesné, Speccy vám dohledá údaje nezkreslené a přesné. Stáhnout si program můžete zde.

Postup

Po instalaci si otevřete program a vykoukne na vás tmavě šedé okénko. Z počátku tam žádné údaje nebudou, ale po pár sekundách tam něco naběhne.

Pomocí tohoto programu můžete zjistit : Operační systém, CPU, RAM, Zákl. deska, Monitor – driver, RAM a rozlišení; HDD; DVD mechaniky a Audio.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-zjistit-komponenty-sveho-pc-pomoci-programu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>