Rss Feed


Jak získat formu po zimě?

25. October, 2010 od canibalx

Zima, čas plískanic, nevrlého počasí, kvílejících meluzín. Čas, kdy pohybu ubývá a naopak kil přibývá. Zimní počasí sebou nabaluje nejrůznější neduhy, ať už jde o deprese, nebo únavu, která se s příchodem jara o to více přihlásí. Ze všech stran na nás útočí nachlazení a nekonečná zima. S nadcházejícím jarem se příroda krásně probouzí a naše tělo se ne a ne vytrhnout ze zimního spánku. Ale nezoufejte, objevili jste protilátku v podobě tohoto článku. Tak čtěte pozorně, ať vám nic neunikne a budete vlastnit zaručený recept na regenerační kůru po dlouhotrvajícím skučení královny zimy.

Nachlazení

Přichází každý rok při poklesu teplot držící se kolem nuly. To je skvělá teplota pro množení virů. Nepodceňujte tento fakt a braňte se osvědčenou medicínou našich babiček. Skvělý sirup na posílení imunity si uděláte v  2dcl sklenici do níž vymačkáte šťávu z několika cibulí a přidáte 4 čajové lžičky medu. Lžičku ráno a večer před spaním a budete jako rybička jak před nastupující zimou, tak i přicházejícím jarem, kdy jsou virové nemoci nejčastější.

Pohyb

Všudypřítomné hesla doporučující pohyb, cvičení, posilování. Pobídky k návštěvě fitness center, nejrůznější posilovací stroje a bůhví co ještě, ale těm v časopisu se to píše a mnohdy ani oni sami nemají tělíčko jako proutek, ba naopak. Je jasné, že každý na posilování nemá po práci náladu. Někdo zkrátka nemá čas a ti další nemají dostatek finančních prostředků. Máme pro vás skvělou radu, jak zcela zdarma vtěsnat do našeho rozvrhu nějaký ten ozdravný pohyb navíc. Jezdíte do práce autobusem, nebo tramvají. Vystupte o jednu zastávku dříve a zbytek dojděte. Nalezněte podobnou možnost i vy ostatní co jezdíte autem. Pohyb je zdraví a posiluje imunitní systém. Nepodceňujte to.

Devaterosilná polévka

Znáte Tyrolské svátky a jejich zázračnou polévku devatero sil? Polévku, zdobící pampelišky, bedrník, sedmikrásky, šťovík, lístky mladého medvědího česneku, jitrocel, řebříček, hluchavka. Pokud tuto polévku neznáte a nikdy jste jí neokusily, tak netušíte co je správná vitamínová bomba z Tyrol. Hrst vitamínů střídá nával enzymů a stopových prvků. Polévka se vaří typickým způsobem se zavářkou

Probuďte tělo

Deprese se z tohoto počasí přímo líhnou. Za každým rohem číhají nahlodávače naší psychiky, ale my známe skvělou a účinnou obranu jak těmto neduhům zavřít dveře před nosem. Říká vám něco aromamasáž. Nebojte se a dopřejte si jí. Zvolte tu správnou vůni a podstupte velice příjemnou masáž celého těla za doprovodu éterických olejů, jenž se budou pozvolna zabydlovat ve vašich buňkách. Vaše nervová soustava utrží vzpruhu jako hrom.

Zázvorový čaj

Čínská medicína věděla proč si do svého popředí pozvat zázvor. Jeho osvěžující chuť a uvolňující účinky pro náš žaludek je tím pravým, co naše rozmrzající tělo potřebuje. Zázvor, taktéž skvěle předchází virovým onemocněním a dokáže přímo zázračně rozpohybovat zatuhlé klouby po dlouhé zimě. Na přípravu čaje si kupte čerstvý zázvor a kousek o velikosti vlašského ořechu nastrouháme  a přelijeme litrem vroucí vody. Přidáme lžičku kardamonu či zeleného čaje. 5-8 minut necháme odpočinout, přecedíme a osladíme medíkem.

Držte se osvědčeného návodu, tu a tam nahlédněte do lékárny pro C, jezte hodně ovoce, masírujte se denně suchým kartáčem, užívejte si lásky a rýma s chřipkou se vám bude vyhýbat přes sousedy

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-ziskat-formu-po-zime/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>