Rss Feed


Jak využít bio kokosový olej

6. December, 2012 od Sonyk-temp

Zajímáte se o své zdraví, správnou životosprávu a zdravé potraviny? Pokud ano, jistě pro vás není pojem biopotraviny cizí. Jaký je vlastně rozdíl biopotravin a normálních potravin?

V dnešní době už v jakémkoliv supermarketu najdete oddělení, kde mají pouze bio výrobky. Pokud si budete chtít koupit jablka, jsou tu klasická jablka nebo ta, která jsou ekologicky vypěstovaná. Oba druhy jablek jsou krásné, lesklé, červené… Poskytují vitamíny, vlákninu, oba jsou bez tuku… Tak které si vybrat? Rozdíl je hlavně v rozdílném zemědělství. Zemědělci pěstující biopotraviny nepoužívají žádnou chemii. Spíše složitěji střídají plodiny na svých polích a využívají ekologičtější způsoby, jak udržet plevel na uzdě.

Přemýšlíte i nad tuky, oleji a jinými druhy tuků? Tak to bystě měli vyzkoušet kokosový olej, který je v současnosti hitem v západní Evropě. Konkrétně bio kokosový olej Marma využijete nejen k vaření, ale také k pečení, smažení a fritování. Pokud ho budete správně a pečlivě filtrovat, je možné ho použít až na padesát smažících cyklů. Je snadno stravitelný. Velkou výhodou je vysoká kvalita za přijatelnou cenu a olej Marma je bio kokosový olej nejlepší kvality a je nejvíce prodávaným a oblíbeným kokosovým olejem.

Kokosový olej Marma je za studena lisovaný a díky tomu si zachovává veškeré zdravé a užitečné látky a svou kvalitu. Je vhodný pro osoby, které mají vysoký cholesterol, protože snižuje hladinu špatného cholesterolu a naopak zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu. Panenský kokosový olej zabraňuje předčasnému stárnutí a napomáhá dobré střevní mikroflóře. Kokosový olej se rychle vstřebává, dává vám spoustu energie, ale neukládá tolik tuku jako jiné oleje. Obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. Vašim pokrmům dodá velice lahodnou chuť s nádechem exotiky. Díky svým vlastnostem se neusazuje v cévách jako jiné oleje a mohou ho používat i osoby s cukrovkou a osoby s onemocněním srdce. Je vhodné ho používat i při dietách. Můžete ho využít také v kosmetice jako olej do vlasových zábalů nebo ho použít do pleťových masek. Pokud budete chtít zjemnit svou pokožku, není nic jednoduššího než si ho po umytí nanést ještě na mokrou pokožku.

Určitě ho vyzkoušejte, budete ho používat už stále.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-vyuzit-bio-kokosovy-olej/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>