Rss Feed


Jak vyčistit stříbro?

10. January, 2012 od admin

Čištění stříbrných šperků a stříbrných věcí je velice důležitou součástí stále péče, aby dlouho vydržely a byly jako nové.

Čištění ve zlatnictví v dnešní době není příliš levná záležitost, ale je faktem, že používají moderní technologie jako je čištění ultrazvukem nebo laserem. My si řekneme několik účinných a levných metod.

Nejméně na čas náročná metoda, může být zakoupená vata na čistění stříbra. Jedná se o leštění a odstranění nečistot. Nebo si koupíte v drogerii čistič stříbra, jehož cena se pohybuje od 50 Kč do 200 Kč.  Účinek je patrný do 10 minut. Doma můžeme využít nejpoužívanější metodu a to je hrneček s horkou vodou a přidáním jedlé sody, kypří prášku nebo soli, mícháme hliníkovou lžící. Pokud hliníkovou lžičku nemáte, můžete vyložit hrníček alobalovou folii.

Další způsob je, že do hrnečku nalijete 1L horké vody s jednou lžící octa.  A ještě si zmíníme jeden postup, který nedoporučuji. Čištění zubním kartáčkem s pastou. Výsledek čištění je nepatrný a může dojít k podření stříbra.

Poslední rada přímo od zlatníka je: „ Do šperkovnice vložte bílou křídu, předejdete zčernání stříbra“.

Přeji hodně lesku.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-vycistit-stribro/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

  1. Robin says:

    Vidím že se vám líbí šperky a stříbrné prsteny, z e-shopusperky-stribrne-ocelove.cz, tenhle prsten tam totiž také prodávají. .-))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>