Rss Feed


Jak vybrat tablety pro děti i dospělé

25. October, 2012 od Sonyk-temp

Sháníte zajímavý vánoční dárek a nevíte si rady? Rádi byste vybrali pro své děti nebo příbuzné nějakou elektronickou vychytávku, ale mobily už všichni mají? A nepřemýšleli jste nad tím vybrat pro své drahé nějaký tablet?

Slyšeli jste o tabletech, protože o nich mluví všichni a staly se jedním z fenoménů dnešní doby, ale nevíte úplně přesně, co to je a nejste si tedy moc jisti tím, který tablet byste měli vybrat? Tablety jsou lehounká, skladná a přenosná zařízení, která slouží k tomu, abyste mohli rychle surfovat po internetu, sledovat filmy, prohlížet různá videa a fotografie, číst elektronické knihy a dělat jiné činnosti. Na rozdíl od notebooků jsou malé a vejdou se snadno do kapsy a můžete je nosit všude sebou. Tablety v současnosti nejsou žádným módním výstřelkem či doplňkem, ale slouží svým uživatelům v běžném životě.

Ať už budete vybírat tablety pro dospělého nebo pro děti, měli byste vždy nejprve zvážit k čemu přesně ho obdarovaný bude pravděpodobně používat a podle toho zvolit nejen velikost tabletu, ale také to, jaký bude používat operační systém. Pokud budete hledat něco tradičního, stálého, tak zaručeně prvním tabletem byl iPad od společnosti Apple. Nejrozšířenější operační systém, který se v tabletech používá je Android, dále iOS a také Windows. Pokud budete vybírat tablet pro slečnu nebo ženu, určitě budete vybírat i podle barvy, která je pro ženy důležitá. Pokud budete tablety vybírat podle ceny, měli byste si uvědomit, že čím bude tablet levnější, tím bude mít menší výkon a bude nabízet méně funkcí. Také je velký rozdíl v ovládání, buďto zvolíte dotykový tablet – modernější nebo table s hardwearovými tlačítky. Pokud budete vybírat tablet pro děti, které ho budou prozatím využívat převážně na hraní her, měli byste zvolit grafický tablet, který můžete propojit s počítačem a bude díky tomu snadnější ovládání hry, ale také psaní či kreslení.

Pokud pro vámi obdarovaného člověka bude důležitá kapacita, budete moci vybíra tablet podle GB – v nabídce jsou tablety od 2 GB až 64 GB. Uměrně k výši paměti samozřejmě i stoupá cena tabletu, ale zase je to výhodné pro ukládání dokumentů. Pokud pro začátek nechce tolik investovat, může si časem obdarovaný dokoupit paměťové karty, díky nimž si může rozšířit pamět tabletu.

Pokud budete chtít váš dárek dotáhnout do dokonalosti, nezapomeňte k tabletu koupit i obal, kožený či látkový, aby byl chráněný proti poškrábání.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-vybrat-tablety-pro-deti-i-dospele/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>