Rss Feed


Jak vložit graf do Excelu?

11. October, 2010 od strny

V Microsoft Excel je snadné vytvořit graf. Vše, co musíte udělat, je poskytnout data pro graf a pak nechat vytvořit graf Excelu. Excel nabízí několik různých stylů, ze kterých si můžete vybrat.

Pokyny

Microsoft Excel 2007

 1. Označte data, která chcete do grafu. Například zadejte “Měsíc” v buňce A1 a “jednotky” v buňce B1.
 2. Zadejte data, která chcete do grafu. Podle etikety jste nastavili v horní části každého sloupce, zadejte informace, které chcete do grafu. Například typ měsíců roku pod názvem ve sloupci (“Leden” v A2) a jednotky pod hlavičkou ve sloupci B, odpovídající měsíců ve sloupci A.
 3. Zvýrazněte data pro graf. Klikněte a táhněte myší přes data v Excelu.
 4. Klikněte na “Vložit” kartu, druhou kartu v horní části obrazovky.
 5. Vyhledejte “Grafy” části vložky pásky. Tam je několik typů grafů, které jsou k dispozici.
 6. Klikněte na typ grafu, který chcete vytvořit. Zobrazí se vám možnosti pro tento typ grafu.
 7. Klikněte na možnost pro graf, který chcete, aby aplikace Excel vytvořila. Excel pak bude dělat graf zobrazující údaje zadané v tabulce.
 8. Změna textu v grafu, v případě potřeby. Pokud chcete změnit název nebo jiný text v grafu, klepněte na text, který chcete změnit, a potom zadejte své změny.

Microsoft Excel 2003

 1. Označte data, která chcete do grafu. Například zadejte “Měsíc” v buňce A1 a “jednotky” v buňce B1.
 2. Zadejte data, která chcete do grafu. Podle etikety jste nastavili v horní části každého sloupce, zadejte informace, které chcete do grafu. Například typ měsíců roku pod názvem ve sloupci (“Leden” v A2) a jednotky pod hlavičkou ve sloupci B, odpovídají měsíců ve sloupci A.
 3. Otevřete okno Průvodce grafem. Z menu, klikněte na “Vložit” a “Graf”.
 4. Vyberte typ grafu, který chcete vložit. V části “Typ grafu”, klepněte na typ grafu a poté klepněte na konkrétní typ grafu v rámci “graf typ.”Klepněte na tlačítko “Další”.
 5. Vyberte rozsah údajů, které mají být zahrnuty do grafu. Klepněte na tlačítko a táhněte myši na data, která mají být zahrnuty do grafu, klepněte na tlačítko “Další”.
 6. Definujte možnosti grafu. Excel 2003 poskytuje několik záložek definujících možnosti grafu, jako je kam dát legendy, jaké informace by měly být sledovány na které ose a jaký název by měl mýt graf. Proveďte výběr a potom klepněte na tlačítko “Další”.
 7. Definují kam uložit graf. Výchozí hodnota je uložit graf v aktuální tabulce. Klepněte na tlačítko pro volbu a pak klepněte na tlačítko “Dokončit”. Graf se objeví, kde jste řekli.
 8. Změna textu v grafu, v případě potřeby. Pokud chcete změnit název nebo jiný text v grafu, klepněte na text, který chcete změnit, a potom zadejte své změny.
Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-vlozit-graf-do-excelu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>