Rss Feed


Jak uvařit rýži?

3. October, 2010 od Adam

V dalším mém článku vám ukážu jak se vaří rýže na tři způsoby.

Jednoduchy

Rýži pod tekoucí vodou oplachujeme tak dlouho dokud voda odkapávající od rýže není čistá. Hrnec naplníme 1,5 – 2 litry vroucí osolené vody a do ní vložíme 0,5kg rýže. Můžeme do vody přidat bobkový list, hřebíček, cibuli i jiná další koření. Ve chvíli kdy se voda začne vařit tak ztlumíme sporák a vaříme za nízké teploty 20 minut než se do rýže vstřebá voda. Během vaření v hrnci rýži nemícháme. Uvařenou rýži lehce prohrábneme a nebo přesypeme do jiné nádoby.

Osmahly

Připravíme si širší pánev s olejem a do ní hodíme nadrobno nakrájenou cibuli a počkáme až zesklovatí. Naplníme půl hrníčku rýže kterou vysypeme na pánev a čekáme na okamžik kdy rýže začne hnědnout. Poté naplníme jeden celý hrníček vodou a celý obsah hrníčku vylijeme na pánev. Ponecháme okolo deseti minut na mírném ohni než se voda odpaří. Při vaření rýži nemícháme. Nakloníte-li pánev a uvidíte že v ní je voda tak rýže ještě není hotová. Vyčkejte dokud se voda vypaří a rýže je hotova.

Dobrou chut !

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-uvarit-ryzi/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>