Rss Feed


Jak usnout?

1. November, 2010 od ppainter85

Všude tma,  všichni okolo spí, jenom vy už zase nemůžete usnout. Celí nervní se převalujete na posteli a třeba ještě budíte ostatní lidi ve stejné místnosti. V hlavě vám rotují myšlenky, nesplněné úkoly. Snažíte se přivolat spánek, ale ve výsledku stejně usnete až nad ránem nebo třeba vůbec.

Nejčastější příčina.

Nejčastěji člověk nemůže usnout, protože si neustále v hlavě probírá nějaké své starosti, problémy  nebo strachy. Problémy proto zásadně neřešte před spaním, večer většinou stejně nic nevyřešíte a potom akorát nemůže usnout. Lehněte si do své nejpohodlnější polohy (většinou ta ve které usínáte). Pokuste se vytěsnit své myšlenky. Třeba si dokola v duchu opakujte své jméno nebo vyzkoušejte populární počítání oveček.

Máte-li dlouhodobé problémy se spaním:

1. Poslední jídlo jezte v 18h nebo dříve.

2. Navečer si dejte krátkou procházku na čerstvém vzduchu.

3. Dopřejte si před spaním příjemnou teplou lázeň, tělo se celkově utlumí a signalizuje, aby jste se ubrali ke spánku.

4. Sex. Když nemůžete usnout zmobilizujte partnera k rychlovce nebo se alespoň oddejte masturbaci. Hormony vylučované při orgasmu krásně zrelaxují tělo.

5. Můžete si na chvíli číst nějaký nezáživný text nebo luštit křížovku.

6. Probudíte-li se v noci někumu pomáhá přelehnout si do jiné místnosti nebo se alespoň otočit na posteli o 180%  (hlavu dát tam kde původně byli nohy)

7. Všechny ůkoly na další den si sepište na papír a nesnažte si je vtloukat do hlavy.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-usnout/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

  1. Berenika says:

    Super článek, děkuji za tipy :) ))) je hrozně důležité moci nějak rozumně usnout, především když má člověk stresy, tak je to docela svízel :////
    Mně dost pomohly weby dobry-spanek.cz a ještě nespavost.net. Tam dokonce píšou i odborníci, takže když se tím člověk prohrabe, může získat docela zajímavé informace… .samozřejhmě se občas musí projít nějaký marast.
    Dobrý je taky web http://www.kralovske-spani.cz/ kde je blog , kde mají docela zajímavé články. Primárně teda o matracích, ale myslím dva nebo tři o zdravém spánku, a musím říct, že docela dobré.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>