Rss Feed


Jak uklidit kancelář?

27. January, 2016 od admin

Dosáhl nepořádek ve vaší kanceláři snesitelné hranice? Pokud má být vaše práce zase rychlá, efektivní a snadná, je třeba se co nejdříve vrhnout do úklidu.

Poradíme vám, jak uklidit kancelář rychle!

Ze stolu vše nepotřebné pryč!

Středobodem každé kanceláře je pracovní stůl, na něm by mělo být jen to, co opravdu potřebujete a ke své práci využíváte. Zbytečné přístroje, kancelářské potřeby a stohy papírů na plochu stolu nepatří.

Nemáte-li dost šuplíků, pořiďte si šuplíkové kontejnery pod stůl. Také tiskárna by měla být mimo desku stolu.

Vyhněte se štosování papírů, dokladů na stole!

Každý den dostáváte na stůl nové a nové doklady, které se vám na stole hromadí a překáží tam? Začněte s efektivním skladováním, doklady třiďte podle druhu do oddělených pořadačů, uvolní se vám tak místo a vy zase budete mít volného místa dostatek.

Množství vytisknutých dokladů lze eliminovat co nejvíce ‘’bezpapírovým provozem’’, vše mít v el. podobě v pc a zálohované na USB flash disku.

Každý den stůl pokliďte!

Při odchodu ze své pracovny zbavte stůl všeho nepořádku. Odneste hrnek od vypité kávy, utřete drobky od oběda. Flash disky, sešívačku, náplň do tužky, sponky atd., to vše naskládejte do šuplíku nebo přihrádky. Každý pracovní den tak začnete s čistým stolem a větší chutí.

Nechce se vám do generálního úklidu své home office? Využijte cenově dostupnou službu úklid kanceláří Praha, kterou si všichni manažeři, tak i živnostníci pochvalují.

Kabely pod stolem spojte!

Stejně tak jako pořádek na stole, je důležitý i ten pod stolem. ‘’Zle’’ dělají hlavně zamotané kabely od počítače, tiskárny, nabíječky, faxu a další el. techniky kanceláře. Aby se kabely nezamotávaly, nepřekážely a nehrozilo jejich poničení, vložte je do chráničky kabelů nebo je spojte ‘’husími krky’’. Dlouhé dráty lze zkrátit na požadovanou délku pomocí stahovací pásky.

Kabely vedoucí stejným směrem spojte dohromady páskou na suchý zip.

Po rychlém úklidu zamyšlení

Poté, co bude váš kanclík zase obyvatelný a přehledně uspořádaný, si můžete dát kávičku a krátce se zamyslet nad vylepšením pracovního prostoru. Dle zásad feng shui je dobré mít v kanceláři akvárium a živou květinu.

Čtěte také: 10 úklidových tipů pro líné chlapy!

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-uklidit-kancelar/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

  1. jane35 says:

    http://howtodo.cz paráda díky za rady..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>