Rss Feed


Jak udělat prezentaci?

6. October, 2010 od Jarisak

Ve škole často dostanete nějaký referát a ten je dobrý doplnit prezentací, když vidím prezentace některých lidí někdy se mi i dělá špatně :D . Chtěl bych napsat něco o tom jak by prezentace měla vypadat.

1.PowerPoint

Prezentace se většinou tvoří buď v PowerPointu nebo pokud používáte Open Office tak v Open Office Impress.Na začátku si vyberete nějakou šablonu, kterou si můžete upravit dle svých představ (např. barevnost).

2.Tvorba prezentace

Poté začnete tvořit prezentaci, na první folii umístěte pouze název prezentace (téma) popřípadě své jméno a třídu či ilustrační obrázek.Na druhou folii není na škodu umísti obsah folie s tím o čem budete mluvit.Na další folie již normálně pište text, je dobré aby každá folie měla nějaký nadpis a může být i doplněna obrázkem.Mnoho učitelů nerado vidí text ve větách, doporučuji psát text jen ve stručných bodech, ke kterým budete dále mluvit.Není na škodu udělat si kartičky menšího formátu, na kterých budete mít text ke každému bodu, kdyby jste se náhodou ztratili.Na předposlední folii nebo ke každému jednotlivému tématu je dobré přiložit galerii obrázků na oživení prezentace, není podmínkou.Na poslední folii můžete dát nápis “konec” a nějaké to poděkování za pozornost a podobné žvásty (není podmínkou).

3.Par tipu

Na závěr bych pro vás měl pár rad.

  • Nedávejte nějaké složité přechody mezi foliemi
  • Nedávejte obrázky na pozadí (text se hůře čte)
  • Pokud prezentaci doplňujete zvuky měly by mít nějaký smysl a souviset z prezentací (ne výstřel z pistole atd. u přechodu)
  • Radši více folií než jednu přeplněnou
  • Pokud máte na folii málo bodů dejte dvojité řádkování
  • Nevkládejte jezdící obrázky a texty

Snad vám tento text někdy pomůže.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-udelat-prezentaci/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>