Rss Feed


Jak správně používat LED pásky?

6. February, 2015 od admin

LED pásky jsou aktuálně velice trendy. K jejich používání nabádají magazíny o bydlení, internetové obchody i samotní bytový designéři. Ovšem má-li být led světlo skutečně účelné a zároveň tak i ‘’zdravé’’, je třeba dodržovat několik zásad.

Nákup led pásků je výhodný z hlediska úspory i dlouhé životnosti, ale při nesprávném používání má led světlo také své úskalí. A to v podobě působení na lidský organismus.

Jak světlo ovlivňuje biologický rytmus lidského organismu?

Světlo ovlivňuje pocity i chod lidského organismu. Tak například modré led světlo podporuje uvolňování serotoninu, čímž stimuluje vaše tělo k vyšší aktivitě. Naopak však brzdí uvolňování melaninu, který je zodpovědný za kvalitní spánek. Máte-li si tedy odpočinout a dobře spát, je modré led svícení nevhodné.

Potřebujete se vyburcovat k aktivitě?

Zatímco spánku modré led diody nesvědčí, pro vyburcování k vyššímu výkonu jsou ideální. Modré světlo podporuje vznik serotoninu, čímž se člověk začne cítit lépe po fyzické i psychické stránce. Serotonin nastartuje potřebu aktivity a potlačí stavy deprese a úzkosti.

Jak tedy led světlo používat?

Zatímco ráno je modré led světlo ideální, v jednu hodinu v noci už tomu tak není. Je tedy nutné instalovat led světlo na den a klasické žluté osvětlení na noc? Nikoliv! Řešením je rgb led pásek, který svítí různými barvami. Barevný tón světla si lehce navolíte pomocí dálkového ovládání. A tak ráno můžete svítit povzbuzujícím modrým světlem, během romantické chvíle červeným a večer teplým žlutým. Barevných variant je však mnohem více!

Barvy evokují radost i klid – Používejte ty pravé barevné tóny pro vytvoření správné atmosféry!

Začněte si užívat blahodárných účinků barevné terapie u sebe doma. Sviťte barvou, na kterou bude vaše tělo dobře reagovat. Správnými světelnými podmínkami získáte psychickou i fyzickou pohodu.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-spravne-pouzivat-led-pasky/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>