Rss Feed


Jak správne běhat?

11. October, 2010 od strny

Běh je jeden z nejjednodušších, nejlevnější a nejefektivnější způsob, jak zůstat fit a silný. Pokud jste zvědaví jak zlepšit svůj běh, pak je tento článek vhodný právě pro vás. Je úžasné, jak rychle jste schopni vidět zlepšení, když pracujete na kroku, držení těla a tempu.

Pokyny

  1. Pracujte na svém kroku, aby jste nepřišli o sílu a energii kvůli špatným údajům nebo lajdáctví. Vaše nohy by měly směřovat vpřed nebo prsty mírně dovnitř, ale nikdy ven. Vaše nohy by měli došlapovat zepředu dozadu v přímce a  měl by tam být boční pohyb v kolenou.
  2. Zlepšete svou pozici při běhu. Očima se dívejte k obzoru, a nikoli na nohy. Vaše čelisti by měly být uvolněny. Břicho by mělo zůstat rovné.
  3. Buďte uvolnění. Vyhněte se zaťínaní pěsti a udržujte vaše ruce na 90-ti° úhlu bez utahování ramena. Váš běh by měl být uvolněný a plynulý, ne vynucený.
  4. Zvyšte svou rychlost střídáním dní kdy budete sprintovat, s dny běhání na dlouhou vzdálenost. Zkuste sprintovat z kopce na vlak s delšími krok.
  5. Pečujte o své svaly jemným protažení po rozcvičení, strečink, zatímco vy vychladnete, zkonzumujte dostatek bílkovin brzy po běhu. Vaše tělo potřebuje hned nahradit proteiny využívané svaly, pokud to neuděláte, můžete skutečně přijít o svalovou hmotu.
Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-spravne-behat/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>