Rss Feed


Jak snížit krevní cukr?

7. July, 2013 od admin

Hladina krevního cukru se vždy zvyšuje a dá se říci kulminuje po jídle, kdy naše tělo jídlo tráví a v něm obsažené látky se dostávají do krevního řečiště. Krev samozřejmě putuje celým tělem ke všem orgánům. K tomuto dočasnému zvyšování krevního cukru samozřejmě dochází pouze pouze pokud jíme jídla s obsahem cukrů. Možná byste to neřekli, ale cukry obsahuje většina potravin.

Například potraviny s vysokým obsahem cukru jsou:

uměle slazené potraviny
sladké mléčné výrobky
rozinky
hroznové víno
čokoláda
banány
mango
třešně
jablka
hrušky

Seznam potravin řazený podle obsahu cukrů můžete vidět zde.

Sacharidy, cukry, glycidy – toto jsou výrazy pro cukry. Cukry se skládají z fruktózy a glukózy. Tyto cukry jsou stavební látkou pro organismus a jsou také důležitým zdrojem energie. Možná víte, že se říká že hroznový cukr dodá energii. Ke zvýšenému krevnímu cukru také může docházet stresem, jelikož dochází k produkci hormonů adrenalin a kortizol.

Proč je však vysoký krevní cukr nebezpečný? Dlouhodobě zvýšená hladina cukru v krvi (hyperglykemie) může být prý onemocnění srdce (cévní příhody) a je také známo že může dojít k nehybnosti, necitlivosti končetin vedoucí až k nutnosti jejich amputace. Také bývá dlouhodobě vysoký krevní cukr příčinou vedoucí k poškození zraku, šedý zákal až  slepota. Dochází také jeho vlivem ke snížené čistící funkci až k nefunkci ledvin.

Jestliže máte zdravotní potíže, měli byste za doktorem aby vás otestoval. Je lepší řešit komplikace dříve aby se člověk vyhnul dlouhodobým nepříjemným komplikacím. Pokud by snad mělo jít o cukrovku – tedy poruchu přeměny cukrů z krve, je pomoc docela jednoduchá a bezbolestná – dodáváním látky inzulin do krve pomocí běžných injekcí do ruky. Pouze to štípne a je to.

Inzulin totiž pomáhá zpřístupnit cukry (glukózu) obsaženou v krvi buňkám, které z ní získávají výživu a také stavební látky. Inzulin je produkován slinivkou břišní a je to tedy přirozená látka. Nevýhodou inzulinu je to, že může působit vznik tuků v těle, je proto také vhodné se vyhnout tučným jídlům a nedodávat tak do těla další tuky.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-snizit-krevni-cukr/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>