Rss Feed


Jak snadno ovládat vzdálený počítač

23. September, 2012 od fredomgc

Potřebujete se připojit k operačnímu systému, ke kterému nemáte fyzický přístup? Pro podobné případy existuje specializovaný software, jenž přes internet zprostředkuje vzájemné propojení dvou počítačů, z nichž jeden dokáže používat ten druhý obdobně, jako by mezi nimi nebyla propastná vzdálenost. Díky přenosu pracovní plochy v reálném čase se stává vytčený úkol velmi jednoduchý. Nutnost instalace speciálního programu však nesymbolizuje vždy ideální řešení. Naštěstí však existuje projekt join.me. Na hlavní stránce uživatel jednoduše vybere, jestli chce svůj systém sdílet nebo se k jinému naopak připojit. Postupně si představíme oba způsoby.

Kompletně se obejdete bez administrátorských práv

K zahájení přenosu plochy lze zvolit buď placenou (pro) nebo bezplatnou verzi (basic). Nutno podotknout, že varianta dostupná zdarma disponuje řadou funkcí, jenž postačují k mnoha rozdílným úkonům. Pakliže se rozhodnete šetřit svoji peněženku, okamžitě se zahájí stahování malé aplikace. V opačném případě na vás čeká jednoduchá registrace, jenž na 14 dní přinese k vyzkoušení všechny výhody placené služby. Po spuštění programu se okamžitě znázorní kontrolní panel, instalace není potřeba. Nejdůležitější položku v tuto chvíli představuje speciální osobní odkaz obsahující devět čísel (např. join.me/123-456-789). Tento kód následně uživatel sdělí osobě, které chce dovolit připojení.

Ovládání lze kdykoliv zakázat nebo zpětně povolit

Druhá strana na webu join.me jednoduše zadá obdržený číselný identifikátor. Poté se s pomocí technologie Flash načte ovládací rozhraní, jenž zobrazí oblast určenou ke sdílení (typicky kopíruje celý operační systém). Stále však nelze provádět žádné změny. Připojená osoba si je vyžádá v rámci Request control. Po potvrzení již nic nebrání tomu, aby byl vzdálený počítač kontrolován dle libosti, jako by se u něj daný člověk skutečně nacházel. Pakliže se tato vlastnost během sezení stane nechtěnou, jednoduše ji ukončí volba Stop sharing control.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-snadno-ovladat-vzdaleny-pocitac/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>