Rss Feed


Jak snadno a rychle vyřídit hypotéku

23. June, 2012 od admin

Samotná žádost o hypotéku je otázkou několika hodin v bance, schválení a vyřízení žádosti pak je otázkou zpravidla několika dnů. Hypotéka je často používaná finanční služba k financování bydlení a banky s vyřizováním mají dobré zkušenosti. Každý banka nabízející hypotéky jako svou službu se snaží o to, aby naše hypotéky byly vyřízeny co možná nejrychleji a nejjednodušeji. Řekněme si tedy v tomto článku jak snadno a také rychle vyřídit hypotéku například na koupi bytu.

Jak vyřídit hypotéku

První krok který uděláte je výběr vhodné banky u které si celou hypotéku zřídíte. Je to určitě důležitý krok protože hypotéka se splácí většinou roky, takže musíte bance poskytující hypotéky důvěřovat. Je také dobré že hypotékou není třeba hradit celý nákup ale například jen část a zbytek doplatit v hotovosti, banky jsou velmi flexibilní a rozhodně vám vyjdou vstříc v podobném případě.

Druhý krok může být příprava dokladů, zajištění nemovitosti kterou budete ručit pro poskytnutí hypotéky. Pokud nemáte nemovitost a je jí byt či dům, na který si berete hypotéku, je samozřejmě poskytnutí hypotéky také možné. Řekněme si dále konkrétně které doklady obvykle jsou třeba při žádosti o hypotéku.

1. potvrzení o příjmu od zaměstnavatele
2. kopie smluv o pojištění a případně leasingu
3. Doklady ke kupované nemovitosti a nemovitosti kterou ručíte

Třetí krok může být krokem kdy dochází k dohodnutí parametrů Vaší hypotéky. Zejména se domlouváte výši úrokové sazby a na poměru doby splácení a doby fixace dříve zmíněné úrokové sazby. Při zřizování hypotéky se také nemovitost pojišťuje proti nemožnosti splácet úroky hypotéky.

Čtvrtý krok návodu jak rychle vyřídit hypotéku – po sepsání smlouvy a pojištění, podání a schválení změny záznamu v katastru nemovitostí může banka vyplatit peníze za nemovitost prodejci nemovitost na jeho bankovní účet a nebo do notářské úschovy.

Pokud jste si již hypotéku zařídili a přejete si změnit podmínky jejího splácení a nevyhovují vám podmínky vaší banky, je možné zkusit refinancování hypotéky od jiné banky. Při případném refinancování hypotéky budete potřebovat doklad o výši splacené částky u prvotní banky. Další informace ohledně možností jak vyřídit hypotéku a nebo hypoteční kalkulačka či kalkulátor hypotéky naleznete na stránce HypotecniBanka.cz pod odkazem v tomto článku.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-snadno-a-rychle-vyridit-hypoteku/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>