Rss Feed


Jak si zařídit podkrovní ložnici?

10. November, 2014 od admin

Před lety bylo podkroví místem, které sloužilo jako skladiště nepotřebných věcí, dnes jde o plnohodnotný prostor sloužící třeba ke spaní! Zjistěte, jaké zásady platí pro podkrovní ložnici!

Ještě před tím, než se rozhodnete pro zařízení ložnice v podkroví si dobře promyslete, zda je to to pravé zrovna pro vás! Podkroví přináší především klid, který je pro tvrdý spánek důležitý, ovšem ne všem vyhovuje spát ve vyšším patře, nevýhodou může být i stoupání po schodech či žebříku. Doporučujeme vyzkoušet si v podkroví přespat, třeba i na nafukovacím lehátku, abyste zjistili, zda vám místo přijde skutečně vhodné!

Jak si zařídit podkrovní ložnici?

Především je nutné to nepřehnat s nábytkem! Podkroví je unikátní prostor především díky svému tvaru, který je dán linií střechy, kterou je však také částečně limitován. I přes to je důležité, aby podkroví nepozbylo své vzdušnosti.

Podkroví by nemělo být zastavěnou masivním a robustním nábytkem. Do prostoru umístěte především postel, ale tak, aby bylo možné sedět, aniž byste hlavou netloukli do skoseného stropu. Postel by neměla být přímo pod střešním oknem, ale ani nejtmavší kout není vhodný.

Dostatek světla

Pokud má podkroví pouze jedno střešní okno, může být trochu problém se světlem. Tuto nedokonalost můžete však hravě využít právě při vybavování ložnice. Použitím světlých barev, správného rozmístění nábytku a nákupem lamp dokážete vykouzlit místo plné světla!

I ložní prádlo rozhoduje o útulnosti podkroví!

V podkrovní ložnici je středobodem postel. Dejte si záležet a vyšperkujte její vzhled k dokonalosti. Důležité je především povlečení, jeho vzor, materiál i barevné zpracování. Povlečení na lůžko by mělo odpovídat vašemu osobnímu vkusu, také by mělo být slazeno z dalšími dekoracemi v podkroví. Při nákupu povlečení myslete nejen na kvalitu materiálu, pokud máte problém s nedostatkem světla, pak volte povlečení světlých barev, jako je krémová béžová, vanilková, meruňková apod.

Půdní prostor nabízím nespočet možností, nebojte se vytvořit si místo klidu a odpočinku! Záleží jen na vás, jak si podkroví vybavíte!

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-si-zaridit-podkrovni-loznici/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>