Rss Feed


Jak si vychovat zakrslého králíčka?

19. October, 2010 od Bobestom

Zakrslý králík je snadno chovatelné zvíře, které je v českých rodinách velmi oblíbené.

Ano, i já jsem majitelem zakrslého králíka (beránka) a rád bych se s vámi podělil o pár postřehů, jak ho naučit pár užitečných krůčků.

1)Chodit na záchod:

Do klece bychom měli dát králíčkovi kočičí rohový záchod a zaplnit ho speciálními granulkami, které jsou určeny právě do zvířecích záchodků- vsakují moč a pohlcují zápach.

Většina králíků se na záchod naučí chodit sama. Pokud jste však majitelem „méně chápavého“ zvířete, tak mu do záchodku vhoďte pár jeho bobků a hned mu dojde, kde má potřebu vykonávat.

2)Hra „Na nohu“:

Když si pořídíme králíčka, je to jako kdybychom si koupili kočku, nebo psa. Ušák půjde tam, kam jdete vy. Moje Bobinka si oblíbila prolejzání kolem nohou. Když k vám králík přiběhne, strčte mu pod čumák vaše chodidlo a kružte s ním kolem něj. Ušák se za ním začne otáčet. Po pár dnech opakování vám bude králíček prolejzat kolem nohou a bude mu to dělat velkou radost. Pozor však na jeho nakopnutí, či zašlápnutí- v tédle situaci je zvíře téměř neodbytné.

3)Vše si pamatuju, neumím odpouštět:

Dávejte si pozor na to, jak se ke králíčkovi chováte. Dokáže si zapamatovat váš křik a vaší surovost- poté se vás bude štítit.

4)Výchova „cukru a pochvaly“:

Nezapomínejte vašeho králíčka odměňovat za drobnosti, které provede správně. Následoval vás, ale například nevstoupil do místnosti, kam nesmí? Pohlaďte ho po hlavičce, tak jak to má rád, jemným tónem ho pochvalte a odměňte ho nějakým pamlskem. Svojí Bobinku odměňuju lístky máty, kterou má moc ráda.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-si-vychovat-zakrsleho-kralicka/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>