Rss Feed


Jak si vybrat bazény

22. October, 2012 od Sonyk-temp

Rozhodli jste se, že si pořídíte na příští léto bazén? Už se nechcete s tichou závistí koukat sousedům přes plot, jak se v tropických vedrech osvěžují koupelí ve vlastním bazénu? Tak právě teď je nejvhodnější doba na to se poradit se známými či s odborníky a pořídit si bazén v tomto období za super cenu.

Bazény se staly součástí našich domovů a domečků a v současnosti najdete už jen málo rodin, které si k domečku bazén nepořídí nebo to alespoň neplánují. Jako první věc, kterou budete zajisté řešit je velikost bazénu. Musíte zvážit to, kolik lidí bude váš bazén používat a jak často. Také to, zda budete ráno začínat pláváním v bazénu nebo vám bude sloužit jen na smočení a osvěžení. Protože bázeny nejsou jen záležitostí krátkodobou, ale budou na svém místě na pravděpodobně na stálo, měli byste také důkladně vybrat místo, kam váš bazén umístíte. Měli byste ho umístit tak, aby na něj většinu dne dopadalo slunce a také dbát na to, aby byl daleko od stromů a různého porostu, ze kterého by do bazénu padaly nečistoty.

Pokud se rozhodnete bazény využívat pokud možno od jara do podzimu, budete určitě přemýšlet o jejich zastřešení. V tom případě byste měli počítat i s tím, že upevnění zastřešení zabere trochu místa na víc. Pokud se obrátíte na odborníky, kteří mají zkušenosti, poradí vám i jak využít prostor, který třeba podle vás je na umístění nazénu nedostatečný. Pokud si přeci jen nejste jisti výběrem místa, kam bazén umístit, můžete zvážit pořízení nadzemního bazénu, který není tolik nákladný a můžete ho snadno smontovat a zase demontovat a další léto umístit na jiné místo.

Velký výběr nejrůznějších druhů bazénů najdete na webových stránkách Hawaj.cz. Pokud si nebudete vědět rady, na infolince vám rádi poradí. Můžete zde nakoupit i veškeré potřebné věci, které jsou nutné na provoz a údržbu bazénů od pískových a kartušových filtrací, solárních i krycích plachet, ale taé schůdky do bazénu nebo solární ohřevy vody. Kartušové filtrace vám budou stačit, pokud si pořídíte nafukovací bazén. Pokud se rozhodnete pro nákup bazénu s pevnou konstrukcí nebo zapuštěné, budete si muset pořídit pískovou filtraci.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv tvar, druh nebo typ bazénu, určitě zavítejte na webové stránky Hawaj.cz a určitě narazíte přesně na ten, o kterém vy a vaše rodina sníte :)

 

 

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-si-vybrat-bazeny/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>