Rss Feed


Jak si snížit ping v multiplayer hrách?

6. October, 2010 od ubuntuchosen

Pokud občas/každodenně hrajete hry jako Call of Duty, Counter Strike nebo Team Fortress, určitě jste se již setkali nebo máte sami problém s vysokým pingem. Ping znamená odezva od vás k serveru. Částečně záleží i na vaší rychlosti připojení, ale často je spíš zvýšena využitím netu.

1. Programy, ktere takzvane “zerou” net

Mluvím o aplikacích typu ICQ nebo skype, popřípadě i webový prohlížeč. Před zapnutím hry si tyto programy vypněte.

2. Spatne RATY

Další z možností špatného pingu jsou špatně nastavené raty. Tento krok je hlavně pro Counter Strike Source, ostatní hráči jej mohou přeskočit. Každý server by měl mít svoje vlastní raty. Jde o nastavení přímého a rychlého připojení k serveru.

3. Pomaly pocitac

Občas jsou lagy ve hře způsobeny i pomalým počítačem, popřípadě virem. Proto si často pročišťujte počítač programy jako CCleaner a používejte antivirový program. Může to ale být taky tím, že máte nastavené max. detaily a velké rozlišení, které váš počítač nezvládá. Ve hře si proto nastavte co nejmenší zobrazení (ale ne zase moc malé, aby jste se v tom vyznali) a detaily na “medium”, hra by se měla zrychlit aspoň co se týče FPS (počet snímků za sekundu /FramesPerSecond/)

4. Rychlost internetu

Může se taky stát, že váš internet nestíhá připojení k serveru. Buďto to je způsobeno velkým zatížením (máte modem propojený routerem a z toho připojený k více počítačům) , nebo prostě pomalým internetem. Rychlost internetu si můžete otestovat na serveru rychlost.cz, dnešní “standart” je 20mb/s download a přibližně 5mb/s upload. Pokud používáte například mobilní připojení nebo usb připojení, nejspíš váš internet prostě nestíhá.


Hodně štěstí přeje hráč nOsOunD ;-)

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-si-snizit-ping-v-multiplayer-hrach/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

 1. Niaky says:

  Vidím, že nejste nějak moc velký odborník, tak vás velice rád doplním. Ale snahu máte jen ji trošku více rozšířit a víc znát problématicku internetového připojení a PC + OS a budeš v pohodě.

  Pokud máte laggy či jiné tomu podobné jevy doporučuji hledat příčiny ve vašem internetovém připojení. I slabí PC nezpůsobuje žádné laggy pouze jen a jen internet nic jiného v tom není.
  Jak to vyřešit?
  Jednoduše stáhněte si program: Dr.TCP o velikosti 56 kb (DRTCP021)
  Tam nastavete tohle: Tcp Receive: 8576 Path MTU Discorvery: Yes, Window Scaling: Yes, Selective Acks: Yes, Max. Duplicate ACKs: 1, TTL: 249, MTU 576 a nic víc už nenastavovat tohle nastavení vám odstraní laggy, alespoň mě tohle pomohlo :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>