Rss Feed


Jak si sjednat pojištění vozidla – povinné ručení online?

22. October, 2013 od admin

Povinné ručení / pojištění odpovědnosti a havarijní pojištění?

Pojištění vozidel můžeme rozdělit na povinné ručení (také pojištění odpovědnosti) a pojištění havarijní. Pojištění odpovědnosti – povinné ručení musí mít majitel auta sjednané ze zákona. Povinnost platit pojistné je zde pro to, aby bylo z čeho krýt výdaje na opravy automobilů lidí, kterým zaviníte škodu například při možné dopravní nehodě. Povinné ručení však nekryje škody, které si způsobíte na svém vozu při nehodě, kterou sami zaviníte. V takovém případě škody z části a nebo úplně pokrývá tzv havarijní pojištění, které je volitelné a motorista si je může založit navíc. U havarijního pojištění je klíčová částka takzvané spoluúčasti, tedy jde o to, že určitou část škody zaplatí pojištěnec ze svého. Banky mají tuto spoluúčast různou.

Je možné si vybrat z více nabídek bank

Jelikož je pojištění odpovědnosti povinné, existují také banky, které pojistné služby nabízí. Bank, které pojištění odpovědnosti nabízí je více jak 10 a proto má zájemce možnost dobrého výběru. Pročítat jednotlivě složité a nepřehledné nabídky bank by asi nebylo to pravé a možná také proto na internetu vzniklo mnoho internetových stránek, které počítačovému uživateli umožní jednoduše graficky porovnat nabídky jednotlivých bank co se týče povinného ručení. Díky srovnání povinného ručení je možno vybrat si levnější nabídku velmi rychle a pohodlně. Možná, že díky tomu je povinné ručení porovnání online více a více oblíbené a využívané.

Internetový portál umožňující porovnání nabídek povinného ručení

Jedním z výborných portálů, který vám umožní ušetřit drahocenný čas při výběru povinného ručení je 1PovinneRuceniPorovnani.cz. Firma provozuje porovnávač povinného ručení i pod dalšími adresami, jako je například 1PojisteniVozidel.cz. Na stránce si vyplňte své údaje a údaje o vozu. Následně během několika minut získáte porovnání všech nabídek bank týkajících se parametrů vašeho zadání. Můžete si tak na jediné stránce vybrat tu nejvýhodnější nabídku. Nabídky bývají seřazeny od nejlevnější (nejlevnější povinné ručení) až po nejdražší. Pomocí porovnání povinného ručení online můžete ušetřit i desítky procent oproti situaci kdy byste šli takřka naslepo.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-si-sjednat-pojisteni-vozidla-povinne-ruceni-online/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>