Rss Feed


Jak se zdokonalit v angličtine?

5. October, 2010 od Jarisak

Připravil jsem si pro vás pár tipů jak se zdokonalovat v Anglickém jazyce.

1. Poznamenavejte si slovicka

Velmi užitečné je udělat si pár kartiček formátu asi A8 (malého), vždy když narazíte na nějaké slovíčko, které neznáte, si na jednu stranu napište slovíčko a na druhou český překlad. Vždy před spaním si vemte pár kartiček a snažte si vzpomenout na význam. Abyste se nenudili je dobré jeden večer z Angličtiny do Češtiny a druhý večer naopak. Není na škodu si ke slovíčku nakreslit obrázek, to také pomáha zapamatování.

2. Korespondence

Velmi dobré je najít si na internetu rodilého mluvčího, se kterým si každý večer nebo kdy chcete pár minut píšete. Není na škodu ho poprosit aby vám řekl, když uděláte chybu nebo když něčemu vůbec nerozumí. Ještě lepší by bylo sehnat si rodilého mluvčího a přímo s ním komunikovat verbálně. Zde je také dobré poprosit ho o upozornění na chyby ve výslovnosti.

3. Odjedte do VB nebo USA

Dnes slýcháte často, že sousedův syn jel na půl roku do USA nebo do Velké Británie. Podle mě je toto nejlepší zkušenost jakou můžete získat. Poznáte novou kulturu a navíc žijete mezi lidmi, kteří mluví hlavně Anglicky. Pokud nemáte prostředky na půlroční pobyt, není vůbec na škodu zajet alespoň na dva týdny i to vám něco přinese. Tento pobyt můžete spojit s brigádou, které nebývají špatně placeny.

4. Turisticky pruvodce

Kupte si nějakou malou knížku, turistického průvodce a denně si z každé stránky podthněte slovíčka, která vám příjdou důležitá.Není na škodu jednou vzít první stránku a jednou poslední, aby byla i nějaká výměna témat.

5. Slovicka v tematickych skupinach

Mou poslední radou je učit se slovíčka ve skupinách dle tématu, vše si lépe zapamatujete.

Tyto tipy jsou použitelné i na jiné jazyky.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-se-zdokonalit-v-anglictine/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>