Rss Feed


Jak se zbavit akné?

6. October, 2010 od ubuntuchosen

Akné patří mezi kožní onemocnění, se kterým se setkáváme celkem často a hlavně v období změn hormonů – v období puberty. Samozřejmě se akné může projevovat i v dospělém věku. Jak průzkumy ukazují, akné má celkem velký vliv na naši psychiku a je častou příčinou depresí.

1. Kontrolujte svou hladinu hormonu

Hormonální změny se většinou týkají žen, spojené s menstruačním cyklem, antikoncepce, těhotenstvím a porodu. Hladina hormonů se však může změnit i při změně váhy, působením stresu či únavy. Pokud u vás tedy akné vzniklo během výše zmíněných období, poraďte se se svým gynekologem a nechte is udělat hormonální rozbor.

2. Vyhnete se levnym pripravkum v obchodech

Opravdu si myslíte, že když si na pleť namažete krém/vodičku za 50 korun, vaše problémy během dne zmizí? Zajděte si raději k lékaři, který vám doporučí určitý přípravek vhodný zrovna pro vás.

3. Jezte lehkou a vyvazenou stravu

I když není vědecky dokázáno, že jídlo ovlivňuje stav pleti, vztah mezi zdravou životosprávou a zdravím našeho těla je více než jasný. Pokud naše tělo přetěžujeme, nemá energii řešit další problémy. Naopak, když tělo nezatěžujeme, ponecháváme mu více energie pro regeneraci pleti.

4. Nehrajte si na hrdinu/ku

Většina lidí s akné hledá odbornou pomoc až když je nejhůře. Je však mnohem lepší začít s léčbou akné, když ještě nemáte obličej celý boláků. Najděte si takového lékaře, který vám bude vyhovovat a nebojte se připlatit. Jde přece o vaše zdraví ;-)

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-se-zbavit-akne/ :)
Děkujeme

2 Komentářů »

  1. Jarisak says:

    ¨Co fakt pomáhá je tee tree oil nebo tea tree oil ted nevim :D

  2. Tom says:

    Ahoj mam uplne to stejne akne jako je na obrazku no ale já toho nemám tolik vlastne ted uz skoro nic :) ale muj problem neni akne normalne bych ho asi nemel moc ale ja si treba kdyz sme ve stresu najdu na obliceji nebo na zadech (jen tam kam si dosahnu) nejaky puntik ktery má uplne stejnou barvu jako kuze jenom puntik nic jako bedar nebo tak no a zacnu ho vymackavat a takhle sme si to delal n aobliceji i na zadech nejvic toho mam u pusy celo sme uz nechal napokoji kdyz sem si rekl ze uz musim prestat prtoze jsem mel vsude strupy tak jsem prestal a krasne se mi to vylecilo ale mam tam po tom takve tmave fleky ktere nevím jestli zmizí treba kdyz bych se opaloval tka prosím o pomoc jinak neco jako bedary jsem nikdy nemel no jenom parkrat ale asi jen tak 2 tak prosím o radu dekuji

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>