Rss Feed


Jak se vyrovnat s výkyvy počasí

27. January, 2013 od admin

Jak se nenechat překvapit počasím

Asi v každé domácnosti najdeme teploměr venkovní teploty,  pokud se však chystáme mimo domov pravděpodobně hledáme předpověď počasí na horách a nebo výhled na další dny. Pokud máte rádi své tělo, budete mu chtít dopřát dostatek tepla a pohodlí. Předpověď počasí vám pak umožní naplánovat si oblečení které si vezmete s sebou a nebo do zásoby. Služba meteoradar umožní zobrazení mapy tlakové výše a tlakové níže. Pokud nemáte oblečení, v kterém byste se cítili dobře a zároveň dostatečně v teple, zauvažujte nad šetřením a nákupem pohodlného a kvalitního oblečení. Já si nedávno koupil teplou peřinu a divím se teď jak jsem mohl spát v té Zimě.

Dneska nemám den

Je dost pravděpodobné že počasí má vliv na to, jak se cítíme a může ovlivnit to, jak prožíváme náš den. Asi jste to také zažili, něco se vám nepodařilo a nemáte dobrou náladu. Musíte jít ven, kde je zima, vše je černobílé, je sychravo a ještě mrholí. Jak by se asi nálada změnila kdyby bylo příjemně teplo a svítilo sluníčko, zelená tráva, ptáci zpívají…?

To, že se nám něco opakovaně nevede podle našich představ a ještě se k tomu přidá nepříjemné počasí, nemusí nutně znamenat tragédii a špatný den. Slyšel jsem zajímavou citaci která se mi zalíbila, možná jste to také slyšeli – že když se něco nepovede, je důležité začít vždy znovu, protože jinak se člověk nic nenaučí a nedosáhne zlepšení. Donutit ze každý den vstát a říci si za co jsem vděčný, i za ty samozřejmé věci. Dále začít odznovu, je nový den, dnes to mohu udělat jinak než včera. Co se stalo včera již nezměním, ale dnes to mohu udělat jinak, počasí také nezměním, ale své smýšlení mohu změnit.

Počasí a myšlení

když se na tím zamyslíte také že počasí může negativně a nebo pozitivně ovlivnit naše rozpoložení. Posílit to dobré a nebo vyvolat další negativní myšlenky. Obranou proti negativním myšlenkám by určitě mohlo být vědomé a racionální myšlení – přemýšlet nad pozitivními řešeními, přemýšlení nad pozitivními skutky které mohu vykonat. Nebo se zabývat svou prací, která mě čeká.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-se-vyrovnat-s-vykyvy-pocasi/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>