Rss Feed


Jak se vyhnout kocovine?

3. October, 2010 od strny

Jak se vyhnout kocovině? Zde je pár věcí, které jsem se naučil.

Pred vypitim:

Jezte: Jezte něco, co má vitamín B a C, jako je ovoce. Pokud se chystáte na párty, měli byste se chvíli předtím najíst, nebo jíst, zatímco budete pít. Fruktózy v potravinách pomůžou absorbovat alkohol.

Vitamíny B & C: Alkohol vám bere živiny z těla a vitamíny vám pomůžou nahradit to, co ztratíte z těla tím, že pijete. Pomáhá také pití pomerančové šťávy, grapefruitové šťávy, hroznové šťávy, atd.

Pijte mléko: Mléko pomůže pro pomalejší absorbování alkoholu.

Poznej své tělo: Poučte se z vašich předchozí kocoviny. Míchali jste různé druhy alkoholu? Pili jste příliš rychle? Pokuste se analyzovat, co vaše tělo zvládne. Barevné likéry (nebo bezbarvé likéry). Někteří lidé říkají, že pití různých druhů destilátů nebo likérů přináší bolesti hlavy. Nicméně na tom, co pijete nezáleží tolik, jako kolik toho vypijete.

Behem piti:

Pít vodu: vždy si objednejte šálek vody při objednání alkoholických nápojů. Voda pomůže rehydrataci systému. Čím více vody vypijete, tím lépe.

Jezte, dokud budete pít: Snažte se jíst, zatímco pijete,  je-li to možné. Jídlo pomůže nejen absorbovat alkohol pomalu, ale také zpomalit vaše pití.

Pijte ovocné koktejly: Čerstvé ovocné šťávy nahradí vitaminy, které ztratíte z těla při pití. Pokud víte, že nejste velký pijan, zkuste koktejly s jednoduchých surovin, jako je rum a pomerančový džus nebo vodka a brusinkový džus, atd.

Nikdy nepijte příliš rychle: Pít tak pomalu, jak je to možné. Když se cítíte dobře (což znamená, když si můžete říct, že alkohol začíná měnit vaše chování, myšlení, a dohled apod.), měli byste přestat pít alkohol a pít vodu. Pokud je párty delší než jste očekávali, pijte některé ovocné šťávy, nebo alespoň ovocné koktejly.

Po piti alkoholu:

Pít vodu: před spaním, vypijte sklenici vody. Nepijte kávu. Káva pomůže dehydrataci.

Vitamíny B & C: Také si dejte ještě vitamíny před ulehnutím do postele.

Spánek: Spánek může být obtížný, protože vaše tělesná teplota je vyšší než obvykle. Pokud nemůžete spát, píjte více vody. Pokud potřebujete zvracet, zvracejte. Když se vzbudíte, napijte se vody a pokusit se jít spát.

A pamatujte, že pití má být zábava!

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-se-vyhnout-kocovine/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>