Rss Feed


Jak se připravit na řridicské zkoušky?

5. October, 2010 od Jarisak

Mnoho z nás již řidičkský průkaz má, ale mnoho lidí stojí před rozhodnutím zda si ho udělat. Dnes už skoro každý nechá udělat řidičský průkaz, ale ono to není jen tak potřebujete se na

to dobře připravit, měl bych pro vás pár rad jak na to.

1. Najezdete si nejake hodiny

Jelikož se řidičské zkoušky skládají i z praktické části je dobré poprosit nějakého známého nebo rodiče aby vás vzali někam do ústraní, kde můžete v klidu jezdit.Nestačí jezdit 5 min měli by jste se naučit kdy jak a zařadit, kdy přidat plyn….Prostě si ježdění trochu zažít.

2. Cvicne testy

Řidičské zkoušky se skládají i z praktické části, tudíž byste měli také něco umět.Nejprve vás čeká zkouška z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy, ve které vám bude položeno 25 otázek z nichž každá má jen jednu správnou odpověď a jsou za ni určité body.Abyste testem prošli musíte mít nejméně 43 bodů z 50ti.Tyto testy obsahují pouze schválené zkušební otázky.

Dále vás čeká tzv. (ZPZ) zkouška pofesní způsobylosti, kde máte 80 otázek, rozdělených do 8 tématických okruhů po 10ti otázkách, abyste uspěli musíte mít v každém okruhu alespoň 7 bodů.Čas na tuto zkoušku je 90 minut.

Na těchto stránkách najdete spolu s teorií cvičné testy, doporučuji je projít a trochu se učit.

http://etesty.mdcr.cz/

Hodně štěstí.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-se-pripravit-na-ridicske-zkousky/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>