Rss Feed


Jak se odrazit od dna?

3. November, 2010 od canibalx

Pokud vám někdo vypráví o tom jak krásný život má, bez poskvrnky nebo sebemenšího náznaku smutku či utrpení, tak vám určitě lže. Smutek z nečekaných životních situací, které nám osud přihrává do cesty bez varování, mohou někdy mít drtivé účinky na naší psychiku. Ať už jde o úmrtí, ztrátu zaměstnání, nemoc, nešťastnou lásku nebo opletačky s byrokracií až zločinem konče, tak se nikdy nesmíme uzavřít před impulsy našich nejbližších nám pomoct.

Dostaňte to ze sebe

Největší chybou je se uzavřít do sebe a snažit se problémi řešit sami. Někdy mohou být větší než mi a zkrátka na ně nestačíme. To naší psychiku dokáže nepříjemně pošramotit a může to vést k dalším komplikacím. Naše oči to možná vidí o něco černěji a každým dnem, jenž se s problémem zužujeme to může být ještě horší. Nebojte se, že byste své okolí některak obtěžovali a svěřte se své rodině, přátelům, zkrátka těm, kterým důvěřujete. Dostaňte to ze sebe ven. Nejlepším pomocníkem jsou lidé, kteří zažili něco podobného. Porozhlédněte se na internetu, kde se nachází spousta fór a skupin, v nichž se otevřeně o problémech diskutuje. Uvidíte, že vám to pomůže. Poslední variantou je návštěva psychologa, za kterou se v žádném případě nestyďte. V zahraničí jde o zcela běžnou věc. U nás se do podvědomí lidí teprve dostává.

Nečinnost ne!

Největším nepřítelem a prohlubovačem stresových vjemů je nečinnost. Samozřejmě, že šok může být zprvu velký a určitě vás na nějakou dobu ochromí. Budete cítit nepříjemné sevření a chuť se na všechno vykašlat, ale ihned jakmile to půjde, pokuste se dotlačit k nějaké činnosti. I kdyby mělo jít o práci na zahradě, malování, zkrátka cokoliv, co vás přivede trochu na jiné myšlenky. Velice podpůrnou činností je pomáhat lidem kolem sebe. Pocit, že vás někdo potřebuje je k nezaplacení a vy budete mít svůj malý vnitřní plamínek, který vás bude popohánět kupředu.

Nenechte se zastrašit

Pokud se stanete obětí bezpráví, nenechte se zahnat do kouta a zůstaňte silní. Bojujte do posledních sil. Každý z nás má právo na spravedlnost, i když je někdy slepá. Pokud budete bojovat dlouho a vytrvale uvidíte, že získáte ve své honbě za spravedlností spoustu spojenců. Příkladem je pořad Erin Brockovichové, jenž ve svém pořadu poukazuje na ty, co to nevzdali a zvítězili.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-se-odrazit-od-dna/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>