Rss Feed


Jak se bránit astmatu?

19. October, 2010 od canibalx

Jde o onemocnění, které musí být léčeno za pomocí vašeho lékaře, to je bez diskuze. Ovšem i my můžeme přispět k  lepšímu průběhu tohoto onemocnění. Zde vám předložíme výčet osvědčených rad, které určitě pomohou snížit výskyt záchvatů.

Projevy

Záchvat má původce v nateklé sliznici dolních cest dýchacích. Po jejich zúžení totiž neproudí tolik vzduchu do plic a to má za důsledek záchvaty nejrůznějšího charakteru. U většiny případů se s tím pacienti dokáží dostat sami, avšak záchvat může být takového formátu, kdy by mohlo zajít až k zadušení. v tomto případě musíme neprodleně přivolat záchranářskou službu.

Spoustece

Spouštěče můžeme třídit do dvou podkategorií a to na vnější a vnitřní. Někteří jsou ovlivněny oběma skupinami a to jsou více vystaveny nebezpečným záchvatům.

  • Vnější faktory

Srst domácích mazlíčků, potraviny, pyl, roztoči, bodnutí hmyzu, cig-rety

  • Vnitřní faktory

Stres, strach, změny teploty, fyzická námaha

Priznaky

Ten kdo astmatem trpí, se v příznacích jistě pozná. Dýchání je doprovázeno sípavým, až pisklavým zvukem. Máte pocit krátkého dechu – při této komplikaci je lépe uvést vaše tělo do polohy v sedě. Kašel s velmi obtížným vykašláváním. V noci trpíte neklidem a nespavostí.

Zmirneni

  • Velice vhodnou formou jak zmírnit výskyt záchvatu je obohacením jídelníčku o vitamin C, hořčík, vitamín B6, rybí tuk a lékořice. Ovšem před jakýmkoliv bezhlavým užíváním vitamínů, se nejdříve poraďte se svým lékařem.
  • Nejdříve, než začnete se zmírňovacími prostředky, tak vyšperkujte celý váš domov. Vemte to zkrátka od podlahy a vyhněte se i tabákovému kouři. Jen tak se dá začít bojovat s astmatem.
  • Skvělou možností je cvičení jógy.
  • Zapomeňte na domácí, srstnatá zvířátka.
  • Nepoddávejte se stresu. Pomoct mohou masáže, pohyb a odpočinek.
  • Výskyt záchvatů se dá zmírnit tím, že nebudete podceňovat nachlazení a řádně jej vyležíme.
  • Hodně pijte, tím zředíte hlen v plicích.
Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-se-branit-astmatu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>