Rss Feed


Jak sdílet zdrojový kód

20. October, 2012 od fredomgc

Chcete světu představit postup aplikovaný během vývoje aplikace či tvorby libovolného skriptu a hledáte efektnější cestu, jak tento úkon provést? Poukážeme na několik užitečných online nástrojů, jenž se nastíněného úkolu velmi rády zhostí.

Milujete jednoduchou a přímou cestu k cíli?

V případě velmi krátkého zdrojového kódu probíhá často sdílení s menším počtem osob. Typicky lze jmenovat nejrůznější internetová fóra, kde se lidé obracejí s problémem, jenž se právě týká omezeného počtu řádků kódu. Nalezení řešení s praktickou ukázkou postupuje mílovými kroky kupředu, na což reaguje projekt pastebin.com. Kdokoliv zde může vložit libovolný kód a vybrat příslušnou syntaxi, jenž ovlivní volbu formátování. Vše funguje bez registrace, nutno však podotknout, že po vytvoření uživatelského účtu dojde ke zpřístupnění některých dalších funkcí. Jmenujme například možnost spravovat všechny vložené zdrojové kódy. Pakliže vás tento portál z libovolného důvodu nezaujme, vyzkoušejte českou variantu www.sdilejkod.cz s rozhraním v našem mateřském jazyce.

Hledáte propracované prostředí?

Zdrojový kód pochopitelně nemá pouze podobu malého počtu řádků. Teprve po jejich nakupení obvykle začíná přeměna v užitečný program. Rozsáhlý projekt otevřený světu si přitom zaslouží odpovídající prezentaci. S ní dokáže pomoci internetový vyhledávač Google. V rámci služby nesoucí název Code nabízí hostování projektů z nejrůznějších oblastí, a to zcela zdarma. Kromě sdílení kódu na programátory čeká i sekce připravená pro uvedení libovolných informací a systém pro sledování nahlášených chyb. Se shodnou cenovkou přichází i další poměrně oblíbený portál pojmenovaný jako GitHub. Pokud vložený zdrojový kód zveřejníte pro všechny návštěvníky, zůstane vaše peněženka zavřená. Mezi hlavní přednosti patří usnadnění spolupráce s ostatními spolupracovníky a dostupnost nejčastěji vyžadovaných nástrojů pro efektivní správu kódu i celého projektu.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-sdilet-zdrojovy-kod/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>