Rss Feed


Jak realizovat rozvod manželství

8. July, 2012 od admin

Tento článek se bude zabývat tématem jak uskutečnit rozvod manželství. Rozvod manželství by měla být až krajní záležitost jak řešit problémy v manželství. Je otázkou zda použít slovo řešit, protože rozvodem vlastně problémy neřešíme ale odcházíme od nich. Je známo že rozvod v případě že jsou v rodině nezletilé děti zanechává skryté dlouhodobé stopy v psychice dítěte. Rozvod manželství je věc která může přinést také komplikace v podobě změn majetkových poměrů, změn týkajících se péče a výživy dětí. Před tím než člověk toto rozhodnutí a krok udělá je třeba tedy zvážit všechny důsledky, které z toho budou plynout. Pro většinu z nás je orientace v právních otázkách složitá věc a měla by se určitě přenechat právníkům. Pro zájemce o rozvod je důležité nalézt přesné právní informace a postupy.

Našel jsem zajímavou stránku která přináší informace jak realizovat rozvod manželství a s tím spojené záležitosti. Webová stránka se jmenu je PrávníLinka.cz bez háčků a čárek. Tato bezplatná i placená právní poradna by vám měla pomoci v rozhodování a zjišťování jak postupovat při rozvodu manželství. Před rozvodem i po rozvodu je třeba aby se manželé dohodli na rodičovské odpovědnosti péče o nezletilé děti. Rozvedení manželé také budou muset v budoucnu společně rozhodovat o důležitých věcech v životě nezletilého dítěte kdy bude třeba souhlas obou i rozvedených rodičů. Při rozvodu je také třeba připravit návrh na vypořádání společného jmění manželů.

Podmínkou pro rozvod manželství je také podle § 24 zákona o rodině to, že manželství je trvale a hluboce rozvráceno a již nelze očekávat obnovení manželského soužití. Další věc na kterou musí manželé myslet a řešit jsou práva a povinnosti společného bydlení. Rozvod neznamená zánik společného nájmu manželů. Různá pravidla platí pro nájem družstevních bytů a bytů v osobním vlastnictví.

Máte-li zájem zjistit více informací o právních otázkách ohledně rozvodu manželství, navštivte právní poradnu Právní Linka, odkaz naleznete v tomto článku.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-realizovat-rozvod-manzelstvi/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>