Rss Feed


Jak psát články na HowToDo.cz?

29. September, 2010 od admin

1. Nejdrive se registrujeme

Pokud chcete přispívat svými články na portálu HowToDo.cz, musíte se nejprve bezplatně zaregistrovat. Přejděte proto na registrační stránku, kde bude třeba zadat vaše uživatelské jméno a e-mail. Pod vaším uživatelským jménem budou publikovány všechny vaše články.

Na Vámi zadanou e-mailovou adresu Vám dorazí e-mail, pokud email nedorazí, zkuste prohledat složku se SPAMem (hledejte mail s předmětem “[How To Do?] Your username and password”). V e-mailu Vám bude zasláno i vaše nové heslo – nebojte se, bude jej možné změnit.

2. A mate vlastny HowToDo ucet

Nyní se můžete kdykoliv přihlásit na adrese www.HowToDo.cz/wp-login.php. Nejdříve vám doporučujeme změnit si heslo na něcojednoduššího , pokud vám vyhovuje to, které jste obdrželi mailem, měnit ho nemusíte.

3. Piseme prvni clanek

Po přihlášení se do systému si v menu otevřeme odkaz “Posts” a dále “Add new”. V této sekci můžeme přidávat naše

nové články. Jednoduchý přehled můžeme vidět i na tomto obrázku.

Do velkého pole píšeme samotný text článku. Je důležité, aby byl článek strukturovaný na odstavce (viz i další články již zveřejněné na HowToDo.cz). Nadpis musíme zvýraznit pomocí “Format – Heading 2″ – viz obrázek boku. Stejně jako nadpis i Podnadpis musíte psát bez diakritiky!! Samotný text již ne.

Nyní musíme vybrat správnou kategorii, kam se článek hodí. Můžete vybrat i více kategorii pokud se svým tématem článek hodí všude.

A už jen kliknutím na tlačítko “Submit for Review” pošlete článek na ověření editorem portálu HowToDo. Pokud si nejsme jisti, jak bude náš článek vypadat, můžeme se na něj kdykoliv během psaní podívat stisknutím “Preview” v pravém horním rohu.

4. Par tipu na zaver

Není nutné přidávat svůj vlastní obrázek, ale pokud chcete svůj článek zpřehlednit a vylepšit, tak ho přidejte. Vybírejte pěkné a nápadité obrázky (nejlépe přímo z googlu). Na obrázek nikdy neodkazujte, ale nahrajte jej ze svého počítače na náš server. Umístěte jej do

pravého horního rohu a dejte mu přijatelnou velikost. Může se stát, že někdo z našeho týmu obrázek změní. Toho se nelekejte. Samotný obrázek přidáte kliknutím na ikonku obrázku vedle textu “Upload / Insert” nad polem pro text článku. K zveřejnění obrázku někoho jiného musíte mít od něho svolení.

Podle kvality a také délky článku dostanete svůj honorář. Jeho výška se odvíjí i od jiných faktorů, jako je např. i počet chyb v textu, to, zda jste jste použili diakritiku, zda a jaký obrázek jste zvolili, jak dlouho pro nás píšete a podobně.

V žádném případě nekopírujte z jiných stránek! Není těžké na to přijít a okamžitě vám účet i IP adresu zablokujeme. Přepisování se nebráníme, ale nedovolujeme krást žádný text! Text můžete volně přepsat svými slovy (nejlépe z češtiny nebo jiného jazyka), ale nekopírovat jej (ani části).

Jmenem celeho tymu HowToDo vam preji príjemné psani a tesim se na nasi urcite dlouhodobou a stastnou spolupraci!

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-psat-clanky-na-howtodo-cz/ :)
Děkujeme

2 Komentářů »

 1. Pavla Brodacká says:

  Dobrý den,

  Ráda bych se zetpala, jestli stále příjimáte nové členy do Vašeho týmu. Odkaz na registraci mne totiž nepustil dál.

  Předem Vám velmi děkuji za odpověď.

  S pozdravem,
  Pavla Brodacká.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>