Rss Feed


Jak prožít aktivní dovolenou?

19. October, 2010 od canibalx

Aktivní dovolená je jedna z mnoha možností jak dopřát svému tělu nevšední zážitky obohacené o nezapomenutelné situace. Je jen na nás, pro kterou se necháme zlákat. Každého pobaví odlišná aktivita, avšak jedno je pro všechny společné – chuť zažít opravdový adrenalin. Aktivně založené výlety jsou pro všechny ty, co nemají tolik času, aby se mohli rozjet do svého oblíbeného zálivu a nechat se ovíjet přímořským vánkem.

Zkuste adrenalin

  • skok padákem

Mezi největší adrenalinové zážitky bezesporu patří tandemový seskok padákem. Samozřejmě, že to je jen pro otřepané nátury. Někdo při pouhém pomyšlení na letadlo obrací oči v sloup a v žaludku se mu chvějí všechny částečky podlomeného stavu, ale jsou i tací, co v této netradiční zábavě naleznou zalíbení. Stačí projít jednoduchým kurzem, kde načerpáte potřebné info, po té vám přidělí instruktora a hurá do nebes na svůj první seskok. Navíc si můžete nechat zhotovit fotografie a video ze seskoku, což vám váš zážitek uschová navždy. Běžná cena se pohybuje okolo 3000Kč. Poptat se můžete prakticky kdekoliv na letištích k tomu zřízených. Stačí chvilinku hledat na netu a určitě naleznete poblíž vašeho domova možnost tandemový seskok podstoupit.

  • potápění

Z nebe spadneme přímo pod modré povlaky tvořící většinu území na našem světě. Neprobádané oblasti doposud skrývající nejedno tajemství. Vychytralé ryby, nebezpečné predátory, mistry převleků, nádherné scenérie, hlubinný klid, i tato možnost může být velice nevšední, plná adrenalinu.  Pokud by vás vábili hloubky překrásných oceánů a moří je zde skvělá možnost jak se na tuto zkušenost připravit u nás v Čechách. Podstupte kurz potápění, ale pozor na neušlechtilé nabídky firem, jenž vám slibují rychlokurz za velice krátkou dobu. Správná délka kurzů se počítá na 5 zkušebních ponorů v bazéně a stejný počet ve volné vodě. Tím získáte certifikát a v cizině se tak dočkáte i zajímavějšího výběru lokací, které budete moct objevovat. Kurz potápění se odhaduje na 9000Kč. Pokud naleznete podstatně levnější, bude tomu odpovídat i kvalita.

Výstřelek jako hrom

Neuvěřitelná možnost se nabízí všem, co znají manuální práci jen z ilustrovaných časopisů a z vyprávění. Druh tohoto nevšedního projevu o absorbaci nových zážitků se jmenuje “Hospodářem na zkoušku” Opravdu to není vtip. Na internetu se dá nalézt opravdu všechno a tento vesnický kurz je určen pro všechny, jenž by rádi vyzkoušeli, co obnáší práci na farmě přes kydání hnoje, až po dojení dobytka. Den vás vyjde zhruba na 2652Kč.

Klasika

  • Cykloturistika

Výlety na kole jsou stále oblíbenějším způsobem jak trávit čas pohromadě se svými blízkými, být na čerstvém vzduchu a přitom poznávat taje okolních krajin. Navíc si vylepšíte kondičku a zlepšíte zdravotní stav. Kolo umožňuje za relativně krátkou dobu urazit dlouhou vzdálenost, atak nabízí spousty možností, jak různorodé výlety skloubit dohromady. Vyjížďka na kole nemusí začínat a končit jen vyjížďkou. Dají se objet různé úkazy, hrady, zámky, vinné sklípky, zkrátka meze se zde nekladou.

  • Voda

Česká republika je tradována jako vodácká velmoc, ostatně každým rokem se zvyšuje počet zájemců o sjezd našich řek, kterých je opravdu dosti. Sjíždění v sobě skrývá krásné zážitky proplutých dnů opravdu malebnými kouty naší země. Večír se promění v táborovou atmosféru a načerpání sil do druhého dne. Není nic jednoduššího, než se domluvit s vašimi kamarády, zamluvit kánoe či rafty a v létě vyrazit. Pro vodáky amatéry je vhodnější zvolit řeky, jako jsou Vltava, Ohře nebo Otava. Pro zkušenější je vhodná řeka Morava.

  • čundr

Nejlevnějším způsobem jak si zpestřit letní dny je starý dobrý čundr výlet. Vůně kotlíkových pokrmů, praskání dřeva, ale i pochody dopředu vytyčenou trasou. Nemůže být lepšího léku na dušy, než-li se vydat do krásné přírody s přáteli a spacím pytlem. Je velmi důležité si zodpovědně vytyčit trasu předem na každý den si dát max. 20 kilometrový předpoklad a zjistit si něco více o místním rozložení. Není od věci se předem informovat o tamní hospůdce, která by mohla skvěle posloužit jako stěžejní bod, jenž by mohla příjemně vyrušit a zpestřit celý výlet.

Možností jak strávit aktivní dovolenou je samozřejmě více, ale zde jsou vypsány nejzákladnější z nich. Pokud se v brzké době chystáte na jakýkoliv výlet, přeji příjemně prožité dny!

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-prozit-aktivni-dovolenou/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>