Rss Feed


Jak probíhá tvorba webových stránek

6. September, 2012 od admin

Dobrý den, jestliže jste v prostředí internetu nováčkem a nebo se ještě neorientujete v oblasti tvorby internetových stránek možná Vám pomůže tento článek vytvořit si obrázek jak může probíhat například tvorba vašich nových stránek na internetu. Nejdříve si ale povězme k čemu mohou web stránky sloužit, a co to vůbec je.

Internetová stránka nebo také web/webová stránka je něco jako stránka novin a nebo časopisu, akorát je v elektronické podobě v počítači. Internetové stránky mají své adresy jimž se říká domény. Například mujosobniblog.cz, nejlepsistranka.sk a podobně. Tuto doménu je možné zakoupit nebo možná lépe říci pronajmout za příbližně 250kč na rok. Firemní webová stránka nebo internetový obchod vždy obsahují logo a kontakt na provozovatele stránky. Také nabídku služeb které poskytuje.

Jakmile máte doménu, je třeba mít také tzv. webhosting což je prostor na pevném disku na nějakém počítači vlastněném hostingovou firmou. Pevný disk je součást počítače kam se ukládají data, obrázky, hudba atd.

Pokud jste člověk co si radši vytvoří vše sám a rád se učí nové věci, můžete použít vyhledávač Google.cz a vyhledat například “tvorba webových stránek“, “koupit hosting”, “nejlepší hosting” a vše si objednáte. Cena webhostingu se pohybuje většinou od 20-100kč měsíčně. Některé webhostingy jsou i zdarma ale výměnou za reklamní banner nebo reklamní odkazy na vaší nové web stránce. Dále následuje tvorba internetové stránky, můžete využít již hotová řešení například blogu (WordPress) a nebo internetového obchodu a dalších.

Pokud nemáte čas se zabývat učením se věcí ohledně tvorby web stránek, jednoduše vyhledejte specializovanou firmu poskytující odpovídající služby, například tvorba webových stránek, eshop tvorba.  Určitě hledejte reference a ukázky shotovených prací abyste viděli co můžete očekávat.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-probiha-tvorba-webovych-stranek/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>