Rss Feed


Jak připravit sendvič Elvise Presleyho

2. September, 2012 od fredomgc

K přípravě varianty jednoduchého pokrmu, jenž nese své jméno po velmi zřetelné osobě rock and rollu, potřebujete jen několik základních surovin. Neobejdete se bez světlého toustového chleba, banánu a burákového másla. Již těchto několik málo nezbytností lze proměnit v pravý sendvič Elvise Presleyho. Neméně zajímavá se však jeví i obměna obsahující slaninu, a proto se na ni tento recept zaměří. Důležitou roli hraje burákové (arašídové) máslo pocházející původně z USA, kde Elvis Presley působil. Jako vhodnější se jeví produkt bez přidaného cukru, jenž nepřekrývá původní texturu podzemnice olejné. Zajímavou chuť dotvaruje výrobek s kousky arašídů (často označovaný jako „křupavý“).

Za několik minut je hotovo

Zrod sendviče začíná namazáním dvou plátků chleba burákovým máslem. Na jeden z nich rozložte kolečka čerstvého banánu. Atraktivního efektu dosáhnete i v případě rozmačkání této suroviny. Nemusíte se přitom obávat nechtěného úniku banánu, protože vrstva s máslem má dostatečnou sílu, aby vzájemné spojení udržela. Na druhý již namazaný plátek chleba rozložte několik kousků opečené slaniny. Na ni můžete dodat menší množství klasického medu, nejde však o nezbytný krok. Jakmile budete mít hotovo, opatrně obě části vznikajícího sendviče spojte v jednu. Nyní nastává tepelná úprava. Rozpálená pánev poskytne zázemí pro 2 lžíce másla, jenž se přirozeně rozpustí. Sendvič poté opékejte z každé strany přibližně jednu minutu. Výsledkem bude krásné zlatavé zabarvení a křupavý povrch, jenž láká k zakousnutí.

Ideální společník? Mléko

Hotový teplý sendvič ihned podávejte. Chcete-li podtrhnout všechny vrstvy, nezapomeňte jej po položení na talíř rozkrojit, aby složení neušlo zvídavému zraku. K pokrmu se výborně hodí plná sklenice vychlazeného mléka, proto ji dejte šanci. Vzniklá netradiční chuť si totiž podobného neobvyklého partnera výslovně žádá.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-pripravit-sendvic-elvise-presleyho/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>