Rss Feed


Jak připravit domácí štrúdl v sendvičovači bez předchozích zkušeností

8. July, 2012 od fredomgc

Levnou pomůcku schopnou zapéct chutný sendvič nalezneme díky své dostupnosti v řadě českých domácností. Sendvičovač však nemusí zákonitě tepelně upravovat jen toustový chleba, o čemž vás přesvědčí následující recept. Jablečný závin (častěji spíše štrúdl) patří mezi oblíbený moučník. Připravit ho pohodlně můžete za několik desítek minut, stačí si jen obstarat potřebné suroviny:

listové těsto
2 jablka
skořicový cukr
rozinky
pískový cukr

Nejprve se zaměříme na náplň. Jablka omyjeme a zbavíme slupky. Poté využijeme struhadlo a ovoce proměníme na tenké nudličky. Věnujeme přitom pozornost jadřinci a dbáme na to, aby se tato méně chutná část do nastrouhaných jablek nedostala.

Větší hrst rozinek vložíme na několik minut k omytí do studené vody. Následně tekutinu vylijeme.

Protože již máme upraveny všechny potřebné ingredience, vrhneme se na finální přípravu náplně. Nastrouhaná jablka obohatíme o rozinky, půl sáčku skořicového cukru a jednu kávovou lžičku pískového cukru. Důkladně promícháme. S ohledem na kyselost jablek můžeme pochopitelně kdykoliv dosladit.

U listového těsta se na chvíli zastavíme. V obchodě lze pořídit několik variant, z nichž jako nejvhodnější se jeví již rozválené těsto na pečícím papíře. Ten sice nevyužijeme, ušetříme si však práci s dosahováním optimální několikamilimetrové tloušťky. Po rozbalení zakoupeného listového těsta z něj vyřežeme čtverce odpovídající velikosti ploch sendvičovače. Zpravidla půjde o 10 x 10 centimetrů.

Ještě před formováním jednotlivých malých netypických štrúdlů se zbavíme případné šťávy z jablek. Přílišná vlhkost by totiž v našem případě byla na škodu.

Na první spodní kousek těsta položíme zhotovenou náplň v přiměřeném množství. Horním druhým těstem poté vznikající štrúdl přiklopíme. Především v krajích se postaráme o pevné spojení, aby během pečení chutný obsah neunikl tam, kde nemá.

Listové těsto je samo o sobě již dostatečně mastné, a proto před vložením do rozehřátého sendvičovače není třeba spoléhat na máslo. Pečeme přibližně 3 minuty.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-pripravit-domaci-strudl-v-sendvicovaci-bez-predchozich-zkusenosti/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>