Rss Feed


Jak přežít chlapeckou pubertu?

20. October, 2010 od Karis

Puberta je obtížné přechodné období, kdy chlapec se začíná fyzicky vyvíjet v muže. Někdy je to trochu těžkopádné, trapné a změny vám mohou přijít trochu příliš. Může se zdát, že změny nikdy neskoční, ale buďte si jisti že ano.  Zde je pár věcí, které byste si měli pamatovat k úspěšnému přežití chlapecké puberty.

Buďte informovaní

Znalost je mocná. Takže si nastudujte nebo poslouchejte o hodinách ve škole. Nemusíte šílet, když se probudíte a uvědomíte si, že se vaše tělo mění. Znalost toho co vás očekává, vám pomůže si uvědomit, že jste naprosto normální. Lze snadno najít informace o vašich tělesných změnách.

Přijměte…

že vaše vývojová rychlost může být rozdílná od vašich vrstevníků. Nikdo neprochází pubertou úplně stejným způsobem, všichni jsou jedineční. Je přirozené, že někteří chlapci budou vyšší jiní méně. Nebojte, nakonec se vše dostane do rovnováhy.

Poohlédněte se po svých genech

Jestli nemůžete čekat jak to všechno “skoční”, podívejte se na vašeho otce a další muže z obou stran rodiny. Je šance, že vaše výška bude přibližně stejná.

Mluvte…

s vaším otcem nebo jiným blízkým mužem. Možná si více rozumíte s matkou, ale v období puberty budete vyhledávat někoho jiného s kým si promluvit. Diskutujte o vašich myšlenkách a nejistotách. Otec či váš starší brácha vám dají opětovné ujištění, že vaše tělo ví co dělá. Jestliže je to pro vás příliš trapné, mluvte se svým doktorem. Nemějte strach, on to nikomu říkat nebude.

Dodržujte hygienu

Vaše hormony se zbláznily a tak si můžete všimnout, že se více potíte, vydáváte tělesný zápach a váš obličej může být “mastnější”. Koupejte se minimálně jednou denně, obzvlášť po tělesné námaze. Měňte často oblečení a používejte deodorant a antiperspirant. Začněte s základní čistící rutinou obličeje.

Zdravá dieta

Dodávejte vašemu tělu optimální výživu. Mastné smažené hranolky a karbanátky moc pro váš růst a pleť neudělají. Vyhněte se kouření a užívání “rekreačních” drog. Obojí narušuje rovnováhu vašemu tělu.

Puberta potrvá pár let, ale vždy mějte na paměti, že tím procházíte společně s vašimi vrstevníky. Skončí to brzo…

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-prezit-chlapeckou-pubertu/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

  1. brejlous says:

    Sorry, ale tohle je snůžka keců….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>