Rss Feed


Jak použít tehotenský test?

6. October, 2010 od Jarisak

Ať již jste na pařbě, opijete se, sbalíte nějakého kluka, trochu se to zvrtne a máte nechráněný pohlavní styk nebo si s přítelem nevezmete kondom a druhý den zjistíte, že jste si nevzala antikoncepci nebo prostě chcete mít dítě, je nejjednodušším způsobem jak zjistit zda jste těhotná právě těhotenský test.

1.Vybereme tehotensky test

Dnes je na trhu mnoho typů těhotenských testů a důležité je nějaký si vybrat.V zásadě platí, že čím dražší těhotenský test tím spolehlivější je výsledek, cena se stále pohybuje v řádech desítek korun.Pokud si koupíte ten nejlevnější a potřebujete si být úplně jistá je nejlepší zajít za gynekologem.

2.Meli bychom pockat

Podle odborníků by se těhotenský test měl používat nejdříve dva týdny po potenciálním otěhotnění, dříve si výsledkem nemůžete být jistá.

3.Postupujeme dle navodu

Každý těhotenský test se může používat trochu jinak, postupejeme dle návodu.Většinou se postup blíží tomuto:

  1. Odebereme moč do suché a čisté nádobky
  2. Do moči ponoříme označený konec těhotenského testu
  3. Po době, která je napsána na návodu vyčteme výsledek

4.Vysledek

Pokud se na testu objeví jen jeden příčný proužek na vzádlenějším konci od moči, těhotná nejste.Pokud jsou na testu dva příčné proužky je možné, že jste těhotná.

Výsledek testu není nikdy 100% pokud si nejste jista zkuste jinou značku testu nebo zajděte za gynekologem.Test může být pozitivní i pokud těhotná nejste při používání některých léků, u cyst vaječníků nebo mimoděložního těhotenství.

Upozornění na závěr:

TESTY JSOU NA JEDNO POUŽITÍ

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-pouzit-tehotensky-test/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>