Rss Feed


Jak použít mobil jako svítilnu?

20. October, 2010 od Bobestom

Znáte tu situaci, kdy se v noci pohybujete venku bez osvětlení a máte u sebe pouze telefon? Tak proč bychom ho nevyužili, že?

1)Telefon s diodovým bleskem:

a)Aplikací- Některé přístroje jsou od základu vybaveny aplikací na rozsvícení přísvětlovací diody fotoaparátu. Proto v hlavní nabídce hledejte aplikaci “Light, Světlo, Baterie, …”. Zkrátka něco na ten způsob.

b)Fotoaparátem- Při režimu natáčení videa (kamery) zapněte blesk. Světlo by se mělo rozzářit bez nutnosti natáčení videa.

c)Přes servisní menu- Ano, i skrze servisní menu lze diodu zapnout. Pokud znáte kód, kterým se dostanete do továrního nastavení (testů?), pokuste se najít příslušnou položku. U telefonů Samsung použijte kód *#0*# a klikněte na “MegaCam” a hurá, svítíme.

2)Telefon bez přisvětlovací diody:

Zde pro svícení zapojíme displej. Ten nám sice nenabídne takový “šajn” jako dioda, ale i tak může pomoci. V noci nejlépe svítí bíla barva, takže si sežeňte nějaký bílý obrázek a zvětšte ho přes celý displej, nebo si obstarejte java aplikaci “MobLight”, která vám nabídne několik režimů svícení.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-pouzit-mobil-jako-svitilnu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>